• KLUB BOLKA I LOLKA IM. BRACI JANA I ROMANA NEHREBECKICH
          • KLUB BOLKA I LOLKA IM. BRACI JANA I ROMANA NEHREBECKICH

          •  LINK: Klub z bocheńskiej „Piątki” z imieniem braci Nehrebeckich

            „Bolek i Lolek to urwisy dwa,
            na dobrą zabawę zawsze znajdą czas,
            psocą figlują, przygody fajne mają,
            do bocheńskiej „Piątki”
            wszystkich zapraszają”.

            Przed laty:
            14 marca 2014 roku w naszej szkole nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Miłośników Bolka i Lolka z udziałem m.in. pana Romana Nehrebeckiego (który był pierwowzorem filmowego Lolka) oraz Izabelii Thiel (córki Mariana Wantoły – rysownika i animatora Filmów Rysunkowych).  Pomysłodawczynią tej inicjatywy była zaprzyjaźniona z naszą szkołą pani Eleonora Chmielarska, a główną wykonawczynią pani dyrektor Ewa Gardziel oraz pani Joanna Sroga (opiekun Klubu). Do tego wspaniałego dzieła z ogromnym zaangażowaniem włączyli się Rodzice i dzieci.

            Misją Klubu jest m.in.
            -  zachęcanie dzieci i Rodziców do poznania bajek, które mimo wieku nadal bawią
            i uczą, jak np. „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Porwanie Baltazara Gąbki” czy „Koziołek Matołek", „Miś uszatek”, itp.
            - pobudzanie  umysłów aktywnego działania, analizowania, wyciągania wniosków 
            i zapamiętywania;
            -  zaszczepianie pozytywnych wzorców postępowania na całe życie;
            - pomoc w odróżnianiu dobra od zła;
            - łączenie pokoleń;
            - propagowanie polskich produkcji dla dzieci i młodzieży oraz czytelnictwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”;
            - spotkania z samorządowcami, ludźmi kultury i sztuki, osobami z pasją.

            17 marca 2022 roku historia zatoczyła koło… mogliśmy uczestniczyć we wspaniałym historycznym dla naszej szkoły wydarzeniu - Klubowi Miłośników Bolka i Lolka nadano imię Braci Romana i Jana Nehrebeckich. To ogromne wyróżnienie… Dyrektor szkoły pan Jerzy Sumara przywitał zaproszonych Gości: zastępcę burmistrza Miasta Bochni pana Gustawa Kortę, proboszcza parafii św.Pawła Apostoła w Bochni, ks. Leszka Rojowskiego, panie: Annę Stolarczyk, Barbarę Kumorek oraz Beatę Łupicką, przewodniczącego Rady Rodziców pana Jana Ziębę, pana redaktora Przemysława Koniecznego, a także Drogich Rodziców oraz dzieci z młodszych klas. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Piątek przedstawiła pokrótce życiorys  i dokonania braci Nehrebeckich, następnie zaprosiła Wszystkich na część artystyczną spotkania, w której to… młodzi aktorzy prezentowali atrakcyjność dawnych bajek.

            Zaprosili Gości na wiejskie podwórko, gdzie sąsiedzi jak za dawnych czasów zajmowali się pracą w polu, pogawędkami, a tym samym wprowadzili nas w magiczny, bajkowy nieznany obecnie młodym pokoleniom świat. Nie zabrakło wesołych, skocznych dźwięków, pląsów i dramy. Można było usłyszeć dźwięki pianina, dzwonków, ksylofonu, gitary, dżamby oraz tamburynów. Będąc na sali spotkaliśmy Koziołka Matołka, Bolka, Lolka i Tolę, Reksia oraz Misia Uszatka.

            Wszystkim Wykonawcom, Gościom, Rodzicom, Opiekunom, serdecznie dziękujemy. Miejmy nadzieję, że będziemy coraz częściej powracać do starych bajek odkrywając na nowo ich mądrość i czar… Naprawdę warto!!!

            „Bajeczki choć stare, nam dzieci uczyły,
            więc ekran niech stanie się znów dla nich miły.
            Z nostalgią powróćmy, odkurzmy wspomnienia,
            mądrymi bajkami możemy świat zmieniać…”

                                                                                     K. M-A

        • KONKURS RECYTATORSKI
          • KONKURS RECYTATORSKI

          • Już po raz osiemnasty w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni odbył się Konkurs Recytatorski, który w tym roku ze względu na pandemię Covid 19 zatrzymał się na szczeblu szkolnym. Organizatorkami tego przedsięwzięcia, które przebiegało pod hasłem "Wiersze, które łączą pokolenia" były: dyrektor Ewa Gardziel i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Bożena Górna- Setlak. 
            Dużą atrakcją była część artystyczna w wykonaniu ucznia klasy III b Tomasza, który wraz ze swoją mamą p. Beatą Cefal i babcią p. Jolantą Jankowską zaprezentowali zebranym wiersz Jana Brzechwy "Żuk" wraz z dopisanym przesłaniem dla potomnych.
            Jury w składzie:
            p. Anna Stolarczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, p. Joanna Kłuś - pedagog szkolny Kamila Węgrzyn przedstawicielka Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
            Po przesłuchaniu uczestników na tle pięknej dekoracji przygotowanej przez plastyka naszej szkoły p. Agatę Kufta - Pletty ogłosiło wyniki.

            W kategorii klas pierwszych:

            I miejsce - Liliana Sroka z klasy I b,

            II miejsce - Lena Grodowska z klasy I b.

            W kategorii klas drugich:

            I miejsce - Emilia Klasa z klasy II a,

            II miejsce - Maja Kaczmarczyk z klasy II b,

            III miejsce - Natalia Bajda z klasy II b,

            IV miejsce - Mateusz Bronowski z klasy II a.

            W kategorii klas trzecich:

            I miejsce - Jakub Zajt z klasy III b,

            II miejsce - Krzysztof Rzymek z klasy III a,

            III miejsce -  Alicja Stachura z klasy III b,

            IV miejsce - Wojciech Piątek z klasy III a.

                                         Gratulujemy!!! 

                                                     Bożena Górna- Setlak

        • KIERMASZ SŁODKOŚCI 
          • KIERMASZ SŁODKOŚCI 

          • 17 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Matejki w Bochni został zorganizowany charytatywny kiermasz słodkości. Cała społeczność szkoły – Uczniowie i ich Rodzice oraz Pracownicy szkoły włożyli wiele serca w przygotowanie całej akcji. Przyniesione łakocie były wyśmienite. Szkolne ławki uginały się od przeróżnych słodkości – od ciasteczek i skąpanych w pudrze faworków, po babeczki i przeróżne ciasta. Dzięki dużemu zainteresowaniu, zarówno wśród uczniów, Rodziców jak i nauczycieli udało się uzbierać 4812,22 zł


            Dziękujemy- Jesteście Wspaniali !!!


            Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną w całości przeznaczone na rehabilitację małej Kornelki Dziadowec, która ma stwierdzoną ataksję rdzeniowo – móżdżkową i autyzm. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Auxilium Kornelko wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki !!!
            Za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia składamy gorące podziękowania Uczniom, Rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz przybyłym Gościom.

            Razem możemy więcej !!!

                                                                 SZKOLNY WOLONTARIAT

        • EKSPERYMENTY Z BALONEM
          • EKSPERYMENTY Z BALONEM

          • Jak nadmuchać balon bez wysiłku?

            Dzisiaj na zajęciach świetlicowych sześciolatki na własne oczy zobaczyły, że to jest możliwe. W tym celu przeprowadziliśmy doświadczenie, do którego potrzebowaliśmy: szklanych butelek, balonów, octu i sody oczyszczonej. 

            Rezultat: Nasze balony nabrały objętości. Dlaczego? Kiedy dosypujemy sodę oczyszczoną do octu zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której powstaje dwutlenek węgla, napewłniający balon.

                                   Kreatywna Świetlica

        • KLASOWY DZIEŃ KARNAWAŁU
          • KLASOWY DZIEŃ KARNAWAŁU

          • „W karnawale, w karnawale
            dookoła wielkie bale,
            gdy orkiestra pięknie gra,
            dobry humor każdy ma!”

            Zgodnie z pamiętnymi słowami słynnego wieszcza Jana Kochanowskiego „Miło szaleć, kiedy czas po temu...” zabawa i szaleństwo  są częścią życia człowieka, są dla niego dobre, ale w odpowiednim czasie i w umiarze.

            Okres Karnawału wydaje się być tym właśnie czasem…  obejmuje zimowe zabawy i bale maskowe, rozpoczynający się w Święto Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową.

            Podczas klasowych przygotowań wykonaliśmy bogato zdobione maski oraz szalone nakrycia głowy, ustroiliśmy salę oraz uzgodniliśmy plan naszego Klasowego Dnia Karnawału.

            23 lutego przebrani w różne stroje bawiliśmy się wesoło od samego rana. Na początku odbył się konkurs na najbardziej twórczo ozdobiony stolik, gdzie wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością zaskakując jury swym talentem. Następnie spałaszowaliśmy śniadanko, przekąski i smakołyki przygotowane przez Naszych Drogich Rodziców. W końcu nadszedł czas na radosne pląsy w rytm muzyki oraz konkursy taneczne. Obejrzeliśmy również prezentację na temat obchodów Karnawału w Polsce i na świecie. „Wisienką na torcie” okazała się być niespodziewana dostawa pizzy, mniam, mniam, będzie pycha mówię Wam…;-). Integrację klasową zakończyła gra w „planszówki”. Ten dzień był pełen wrażeń, zapamiętamy go na długo… Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację wspaniałej zabawy, szczególnie Naszym Rodzicom, którzy tak bardzo nas wspierają.

            W Karnawale, w Karnawale 
            dzieci bawią się wspaniale,
            w  Karnawale każdy chce tańczyć,
            śpiewać, bawić się.

                                                                        K. M-A

        • MIŁOŚĆ NIE JEDNO MA IMIĘ…
          • MIŁOŚĆ NIE JEDNO MA IMIĘ…

          • „W kształcie serduszka po błękitnym niebieczerwony balonik płynie do Ciebie,bo ja Cię lubię, bardzo szanujęi musisz wiedzieć, że Cię potrzebuję (…)”

            Nigdy nie jest za wcześnie i za późno, aby powiedzieć bliskim, przyjaciołom, że ich cenimy, lubimy, podziwiamy ich cechy charakteru. Każde życzliwe słowo sprawia, że człowiek – człowiekowi uchyla przedsmak nieba…

            Staramy się świętować, kiedy czas ku temu, a tym razem przez tydzień wrzucaliśmy do klasowej skrzynki pocztowej miłe słowa, wierszyki dla koleżanek i kolegów z naszej klasy. Niektórzy z nas, pobijając rekord, wykonali 23 pocztówki i liściki, aby każdy był szczęśliwy, poczuł się akceptowany i ważny dla nas, gdyż jesteśmy „klasową rodziną”.

            14 lutego 2022 r. kolor czerwony królował w naszej sali, a życzliwe słowa  przelane na papier, nadały duchowy sens temu klasowemu świętu. Rodzice ofiarowali nam kolorowe sensoryczne zabawki w kształcie serca, za które bardzo dziękujemy.

            „(…)Na laurce sto serduszek,
            tu buziaczek, tam kwiatuszek,
            w walentynki upominki
            dla przyjaciół i rodzinki”.

                                  Dobrze, że Jesteście!!!

                                                                              K.M-A

        • ŻELKOWE EKSPERYMENTY
          • ŻELKOWE EKSPERYMENTY

          • Nasze Sześciolatki bardzo lubią odkrywać i eksperymentować więc pierwsze dni po feriach wykorzystaliśmy na wykonanie doświadczeń.

            Do naszego eksperymentu użyliśmy żelkowych misiów i szklanek do których wlaliśmy: wodę, wodę z sola, wodę z sodą oraz ocet.

            Do każdej po kolei wrzuciliśmy żelki w kształcie misia.

            Następnie szklanki z żelkami odstawiliśmy na parapet, gdzie moczyły się całą noc, a zaraz po śniadaniu kolejnego dnia przystąpiliśmy do sprawdzenia rezultatów.

            Oto nasze spostrzeżenia:

            1.Woda bez dodatków sprawiła, że miś powiększył swoje rozmiary

            2.Miś w wodzie z sodą wyglądał bardzo ciekawie, obrósł bąbelkami i zaczął pływać. Zmienił się w glutowatą galaretę. I oczywiście urósł.

            3.Ocet rozpuścił misia całkowicie.

            4.Natomiast Miś w wodzie z solą zmniejszył się.

                                                            Joanna Sroga 

             

        • OBRAZY MALOWANE NOŻYCZKAMI
          • OBRAZY MALOWANE NOŻYCZKAMI

          • "Obrazy malowane nożyczkami", czyli bądź jak Henri Matisse, piękno i harmonia. Jest to  kolejny temat zrealizowany w ramach projektu " Zabawa sztuką". Matisse tworzył wieloelementowe wycinanki. Świetliki zapoznały się z galerią obrazów malarza i stworzyły własną zimową galerię za pomocą nożyczek, kleju i kolorowego papieru. Zapraszamy do galerii:

                                                                    Kreatywna Świetlica

        • " KOLĘDA, HEJ! -Z DEDYKACJĄ DLA BABĆ I DZIADZIÓW "
          • " KOLĘDA, HEJ! -Z DEDYKACJĄ DLA BABĆ I DZIADZIÓW "

          •  „Gore gwiazda Jezusowi w obłoku, w obłoku Józef z Marią asystują przy boku, przy boku.
            Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina w Betlejem, w Betlejem”

            Chcąc zachować zwyczaj i przekazać tradycję kolędowania następnym pokoleniom,14 stycznia 2022 r postanowiliśmy wystąpić z programem kolędniczym i nagrać filmik z dedykacją dla Drogich Solenizantów.

            W naszej szkole nie raz w okresie poświątecznym mogliśmy usłyszeć kolędników, którzy od klasy do klasy wesoło śpiewając głosili dobrą nowinę… W tym roku ze względu na obostrzenia wystąpiliśmy, w bezpiecznym zakątku, nieco odmienionej naszej sali, a honorowym gościem był Pan Dyrektor, któremu serdecznie dziękujemy za przybycie, miłe słowa oraz „wcielenie się” w rolę fotografa. Pani Marcie Michałek jesteśmy ogromnie wdzięczni za życzliwą pomoc w przygotowaniu występu, próbnych nagrań oraz dekoracji.

            Klip muzyczny został nagrany i opracowany przez księdza Pawła Skrabę, który ku naszej wielkiej radości „został zesłany z nieba” wsparł dzieło kolędnicze, a wraz z uczniami klasy piątej był kolejnym widzem. Podziękowania z serca płyną również do Kochanych Rodziców – to Oni zadbali o okazałe stroje dla Młodych Aktorów oraz wspierali w nauce tekstów.

            Kolęda, hej! - występ dedykujemy Naszym Drogim Babciom i Dziadziom, którzy nie mogli przybyć do szkoły w obecnej sytuacji epidemicznej, a którym z całego serca z okazji nadchodzącego święta składamy serdeczne życzenia: zdrowia, radości, potrzebnych łask i sił na każdy dzień…

            „Lulajże Jezuniu moja perełko,
            lulaj ulubione me pieścidełko,

            lulajże Jezuniu, lulajże lulaj,
            a Ty Go matulu z płaczu utulaj…

                                              Uczniowie klasy I a wraz z opiekunami.

        • SUDOKU Z WŁADYSŁAWEM ŚLEWIŃSKIM
          • SUDOKU Z WŁADYSŁAWEM ŚLEWIŃSKIM

          • Sudoku to jedna z najpopularniejszych gier logicznych wszechczasów. Trzeba wykazać sie cierpliwością i logicznym myśleniem. Zasada jest prosta. Na diagramie sudoku dzieci wycieły i nakleiły miniaturki obrazów. Przy okazji poznały twórczość polskiego malarza Władysława Ślewińskiego. Obrazy należało ułożyć w taki sposób, żeby nie powtarzały się w kolumnie i wierszu. Świetliki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. 

                                      Kreatywna Świetlica

        • I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM
          • I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

          • Miło Nam poinformować, że Uczeń naszej szkoły
            Szymon Norek zajął I miejsce
            w konkursie plastycznym " Świąteczne życzenia"
            organizowanego przez MDK w Bochni.

            Serdecznie gratulujemy !!!

        • LAUREACI Z „Piąteczki”
          • LAUREACI Z „Piąteczki”

          • Z wielką radością ogłaszamy, iż dwie dziewczynki z naszej szkoły: 
            Lenka Augustyn (kl.1 b, I miejsce)
             
            Amelka Nycz (kl. 1a, wyróżnienie)  
            uczestniczyły w 19 edycji wiśnickiego konkursu na bombkę choinkową z motywami architektury miasta i ważnych rocznic z nim związanych. W roku 2021z motywem przewodnim: 400-lecie Bitwy pod Chocimiem 1621 r. Organizatorem konkursu jest „Stara Dzwonnica” działająca przy parafii w Nowym Wiśniczu.
            Jury w składzie: ks. proboszcz Krzysztof Wąchała (przewodniczący), kustosz Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka” Maria Serafińska- Domańska, historyk Renata Jonak, artysta malarz Ryszard Goliński, podkreślili, że powstały piękne arcydzieła, wykonane różnymi technikami, z motywami zabytkowego miasta, portretami Stanisława Lubomirskiego zwycięzcy spod Chocimia, wreszcie samego klasztoru karmelitów bosych, który stanowił wotum za zwycięstwo pod Chocimiem, wreszcie scenami batalistycznymi. Bombki choinkowe prezentowane są na choince-wystawie w kościele parafialnymw Nowym Wiśniczu. Konkurs jest promocją Wiśnicza, a także okazją do poznania jego historii, a dla uczestników także doskonaleniem warsztatu artystycznego. Naszą szkołę Amelka i Lenka reprezentowały w kategorii indywidualnej klas I-IV.

            Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

        • PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS ŁĄCZY NAS ...
          • PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS ŁĄCZY NAS ...

          • „Hej ludzie, idą święta.
            Świeci gwiazda uśmiechnięta.
            Znowu jest w prezentach cały świat.
            Hej ludzie, idą święta.
            Niech się otwierają serca.
            Zacznie się od nowa liczyć czas (…)”

            W naszej klasie przygotowania do Świąt podzieliliśmy na kilka etapów:

            • ubieranie choinki w papierowe ozdoby, łańcuchy z bibuły;
            • „mini koncert świąteczny” dedykowany Seniorom, na którym wykonaliśmy następujące utwory: „Gore gwiazda Jezusowi”, „Świeć gwiazdeczko”, „Skrzypi wóz” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”;
            • wigilia klasowa (przygotowanie stołu wigilijnego, wykonywanie szopki betlejemskiej,
              wspólny poczęstunek, obdarowywanie własnoręcznie wykonanymi kartkami spod choinki);
            • „Klasowy Przegląd Kolęd i Pastorałek” on – line (uczestnicy przybliżyli nam tradycyjne kolędy, śpiewali solo lub w duecie z domownikami, wspaniale zaprezentowali się, dziękujemy, dyplomy czekają!!!)

                                                                                                                       K. M-A

            Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!!!

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

          • Rozstrzygnięcie 10 edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Minutowa Piosenka Klasowa”

            Jury konkursu dokonało punktacji i oceny 43 minutowych piosenek oraz szkolnych klipów muzycznych, zakwalifikowanych do 10. edycji konkursu i postanawiło przyznać 7 nagród głównych oraz 10 wyróżnień specjalnych.

            …A to niespodzianka, jednak udało się nam;-)….!!!!

            Wyróżnienie specjalne dla: „ klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5, im. Jana Matejkiw Bochni za klip i piosenkę pt. Załoga Ahoj za staranność dobrania kostiumów, oprawęi dbałość o szczegóły wizualne klipu (…)”

            Serdecznie dziękujemy!!!    

                                                                    Załoga I a 

        • ŚWIETLIKI ŚWIĄTECZNIE
          • ŚWIETLIKI ŚWIĄTECZNIE

          • Jeszcze smaku Świąt trochę przed zdalnymi lekcjami...

            Nasze świetliki przygotowały pierniczki przy pomocy pastelowych, lukrowych pisaków.  Nieco świątecznej zabawy w...  rygorze sanitarnym---po dezynfekcji rąk i w obowiązkowych maseczkach, ale z mnóstwem odświętnych emocji. Potem już tylko degustacja i częstowanie siebie nawzajem, dyrekcji i pracowników szkoły,  w tym niezastąpionej pani Ani ze sklepiku szkolnego. Pani Ania od lat obdarowuje swoich sąsiadów,  czyli świetlicę,  zabawkami,  za co wszyscy nasi bywalcy  są jej ogromnie wdzięczni!

            Dziękujemy! Coś nam mówi,  że to będą dobre święta!

                                                   Anna Staniszewska 

        • DZIEŃ GUZIKA
          • DZIEŃ GUZIKA

          • "Guzik tu, guzik tam

            guzik krąży tu i tam.

            Jak to miło i wesoło,

            kiedy guzik krąży w koło"

            13 grudnia nasze zerówczaki obchodziły Dzień Guziaka. Tego dnia nie zabrakło zabaw z guzikami w roli głównej. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo przeróżnych guzików...dużych, małych, okrągłych czy kwadratowych w różnych kolorach.

            Dlaczego?

            Otóż guziki mają swoje święto akurat 12 grudnia. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje guziki liczyło się tuzinami lub groszami, a przypadało ich akurat 12.

            Zabawa guzikami może być naprawdę interesująca. Dzieci ćwiczyły umiejętności matematyczne, dobierały guziki że względu na kształt oraz kolor. Dodatkowo bawiliśmy się w "pchełki"

            Na zakończenie dnia dzieci wykonały piękne drzewa oczywiście w użyciem guzików.

                                                                      Joanna Sroga

        • MIEJSKIE ZAWODY W KOSZYKÓWCE
          • MIEJSKIE ZAWODY W KOSZYKÓWCE

          • Dzisiaj chłopcy z klas 7-8 zdobyli 1 miejsce w miejskich zawodach w koszykówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gratulujemy awansu do zawodów powiatowych.

                                             Rafał Sroka

        • PROJEKT ,,SZKOŁA PRZYJAZNA SENIOROM”
          • PROJEKT ,,SZKOŁA PRZYJAZNA SENIOROM”

          • Uczniowie klasy III,,a” SP nr 5 w Bochni włączyli się do realizacji programu ,,Szkoła Przyjazna Seniorom”.

            W listopadzie 2021 roku dzieci uczestniczyły w zajęciach, które obejmowały 3 godziny lekcyjne, poświęcone pozytywnemu myśleniu o starości innych, a w perspektywie czasu także o swojej.

            Zajęcia przeprowadzone metodami aktywizującymi miały na celu:

            1. Promowanie takich wartości jak: tolerancja, otwartość  oraz szacunek do drugiego człowieka, w tym przede wszystkim do osób starszych

            2. Wymianę doświadczeń n.t. aktywnego spędzania wolnego czasu z ludźmi  starszymi, babcią i dziadkiem

            3. Przedstawienie przez uczniów pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu, gdy w dalekiej przyszłości, sami będą osobami w podeszłym wieku

            Podsumowujące zajęcia były przeznaczone na wykonanie prac plastycznych metodą kolażu. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy.

            Dwie grupy wykonały prace plastyczne przedstawiające propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu z dziadkami.

            Dwie kolejne grupy tworzyły prace ukazujące, w jaki sposób chcieliby sami spędzać czas wolny będąc osobą starszą.

            Z prac plastycznych uczniów powstały 4 plakaty, które będą stanowiły dekorację sali, w której 15 grudnia 2021 roku odbędzie się spotkanie seniorów z uczniami naszej szkoły, czyli SZKOLNY DZIEŃ SENIORA.

            - Oto zdjęcia przedstawiające pracę w grupach dzieci z klasy III,,a” oraz efekt finalny czyli prezentację plakatów.

            Założone cele przeprowadzonych zajęć zostały osiągnięte.

            Dzieci wiedzą, że ludzie starsi, to osoby mające ogromne doświadczenie i mądrość życiową lecz pomimo, że etap starości w życiu człowieka nie jest łatwy, może być jednak ciekawy i twórczy. Seniorzy są osobami przeważnie aktywnymi , mającymi mnóstwo pasji i zainteresowań.

            Uczniowie przede wszystkim wiedzą, co mogą zrobić, aby osoby starsze były szczęśliwe.

            Obecnie  klasy III ,,a” i ,,IV‘’ przygotowują montaż słowno-muzyczny dla seniorów, którzy zostali zaproszeni do naszej szkoły. To międzypokoleniowe spotkanie będzie okazją do wyrażenia szacunku osobom starszym oraz do miłego, wspólnego spędzenia czasu, w tym pięknym,  przedświątecznym czasie.

             

                                         Wych. klasy III,,a” – Bernadetta Nowak              

        • Witamy na naszej stronie

        • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.