• MIEJSKIE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
          • MIEJSKIE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

          • Pierwsze zawody i od razu sukces!!!

            W miejskich sztafetowych biegach przełajowych I miejsce zdobyli chłopcy z klas 7 i 8 w skladzie: Bartosz Zalecki, Wojciech Gałązka, Marcin Płaczek, Sergiusz Bohosiewicz, Wojciech Tobiasz, Oskar Bochenek.

            Miejsce III zdobyli młodsi uczniowie z klas 6 i 5 w skladzie: Tomasz Padula, Tymoteusz Przybyłowicz,Adrian Wójcik, Patryk Mikulski, Iwo Szeliga, Krzysztof Tomasik,

            Zawody powiatowe odbędą się już w piątek 30.09 na stadionie MOSiR Bochnia.

        • 60-LECIE SZKOŁY
          • 60-LECIE SZKOŁY

          • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W BOCHNI ŚWIĘTUJE 60-URODZINY. GALERIA ZDJĘĆ W LINKACH:

            Bocheńska „Piątka” jak…Mick Jagger! 

            Co ich łączy? 60 lat aktywności. W przypadku sławnego rockmana kariera na estradzie, jeśli chodzi o Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Matejki, 60 lat na edukacyjnej „scenie” Bochni. 
            Obie „indywidualności” działają od roku 1962. Roku, w którym debiutowała, między innymi, komiksowa seria o Spider-Manie, zmarła Marilyn Monroe, a w ówczesnej Polsce, w odmiennym niż dziś ustroju, zdecydowano o powstaniu rafinerii w Płocku, dzisiejszego Orlenu… 

            Właśnie wtedy we wznoszonym od trzech lat na miejscu wojskowych koszar budynku, zawitali pierwsi uczniowie. Dzisiaj grono absolwentów liczy już ponad 7000 osób, a  tworzą je trzy pokolenia niejednej bocheńskiej rodziny.
            24 września w uroczystym pochodzie z kościoła świętego Pawła na miejsce jubileuszu, do odnowionej SP 5 przybyli, wśród znamienitych gości także pierwsi absolwenci, w tym Krzysztof Sroka, absolwent Anno Domini 1970, czy Jan Balicki, absolwent z 1971 roku. Diamentowy jubileusz świętowano przez dwa dni. Uroczyste spotkanie zdominowały spontaniczne przemowy absolwentów, w tym Bogdana Kosturkiewicza, absolwenta z roku 1976. Akademia przypomniała burzliwe losy szkoły, od czasów słusznie minionych, ze słusznie minionym patronem w tle, aż po  „Żywy obraz” tworzony przez obecnych na akademii – przekrój dostojnych gości, władz, absolwentów, uczniów, pracowników i przyjaciół „Piątki”. Zamknięty on  zostanie w Kapsule Czasu, której otwarcie nastąpi być może na 80-lecie SP 5.
            Dzień drugi to tradycyjny piknik z plenerowymi szachami, przejażdżkami dorożką, prezentacją Policji, przeciąganiem liny, czy wyższymi od budynku szkoły - dmuchanymi zjeżdżalniami. Stoiska kosmetyczne, zdrowotne i gastronomiczne, a także scena, zgromadziły gości, w tym umówionych na „spotkanie po latach” absolwentów z roku 1989! Na scenie wspaniale wystąpili uczniowie od klasy 0 po klasę 7 oraz świeżo upieczone absolwentki Kinga Słoniowska i Julia Ponikau z towarzyszeniem Fundacji Wspierania Kultury – „Młode Talenty”, którą współtworzą.
            Tak zakończył się diamentowy jubileusz naszej „ Piąteczki” - „Aktywnej Sześćdziesięciolatki” – SP 5 im. Jana Matejki w Bochni.
                
                                                                                                                        
                                                                               Anna Staniszewska
                                                                Marzena Grotkowska-Wełna

             

        • "RYMUJEMY I ZAPAMIĘTUJEMY!"
          • "RYMUJEMY I ZAPAMIĘTUJEMY!"

          • Kto z nas nie pamięta, jak uczył się w dzieciństwie zabawnych rymowanek?

            Jednym z pomysłów, jaki realizujemy w naszej placówce, w świetlicy szkolnej, w roku szkolnym 2022/2023, jest innowacja pedagogiczna pod hasłem: „Rymujemy i zapamiętujemy”.

            Założeniem naszym jest zwiększenie motywacji dzieci do uczenia się, poznawania otaczającego ich świata. Nauka krótkich i zabawnych rymowanych wierszyków to znakomita okazja do trenowania pamięci i koncentracji. Rymowanki zapewniają dzieciom nie tylko rozrywkę, ale także wspomagają rozwój wyobraźni i wzbogacają słownictwo. Jest to również świetny sposób na połączenie nauki z zabawą. Realizując innowację nauczyciele będą raz w tygodniu, zapoznawać dzieci z minimum jednym wierszykiem, zgodnym z aktualnie realizowanymi przez grupę tematami tygodnia. Poprzez kilkukrotne powtarzanie i umieszczenie wydrukowanego wiersza w widocznym dla dzieci miejscu, grupa utrwali przekazywane w ten sposób treści.

            A może zapamiętane wierszyki staną się inspiracją do tworzenia własnych rymowanek?

                                                          Kreatywna Świetlica

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W NASZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ.
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W NASZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

          •  

            "Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września, jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie, tego dnia biorą udział w działaniach, które pomagają im odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony i prezentować je. Uczniowie, uczęszczający na zajęcia świetlicowe bardzo aktywnie i twórczo spędziły ten dzień. Nasze Świetliki wykazały się ogromną kreatywnością wykonując przepiękną prace plastyczną pt.:" Drzewo talentów", oraz tworzyły obrazy przy użyciu guzików. Dzieci bardzo miło spędziły czas i bardzo chętnie prezentowały swoje prace.

             

                                                                      Kreatywna Świetlica

          • Witamy na naszej stronie

          • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

            Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

            Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

            Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.