• "Super by było tak wyczarować
            By z małą babcią pospacerować
            I z dziadkiem naszym małym chłopakiem
            Na koniec świata iść górskim szlakiem
            Babciu kocham Cię
            Dziadku kocham Cię"

Tymi słowami dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały swoje Kochane Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji Ich Święta. Przedszkolaki zaprezentowały swoje role niczym dorośli aktorzy. Powodując tym samym mnóstwo, śmiechu jak również wzruszeń. Dziękujemy serdecznie za przybycie i spędzenie z nami tego wyjątkowego czasu.

• DZIEŃ PIZZY

• 9 LUTEGO DZIEŃ PIZZY

Najpyszniejszy dzień w roku?

Z całą pewnością bo pizzę lubi chyba każdy. W świetlicy każdy miał na nią swój przepis. Można powiedzieć, ile kucharek tyle przepisów. Ograniczała nas tylko wyobraźnia. Powstały smakowicie wyglądające pizze.

Kreatywna Świetlica

• SPOTKANIE Z KOLĘDĄ-WYSTĘP DEDYKOWANY BABCIOM I DZIADKOM ORAZ ZAPRZYJAŹNIONYM SENIOROM.

• „Babcia z Dziadkiem dziś świętują
            wszystkie wnuki więc pracują.
            Zetrą kurze w każdym kątku,
            przypilnują dziś porządku…”

24 stycznia 2024 r. Pan Dyrektor Jerzy Sumara powitał wszystkich szczególnych gości

w progach naszej szkoły. Z wielkim zaszczytem "Piątkowe Gagatki" w rolach Kolędników wystąpiły przed Babciami i Dziadkami. Dzieci wcieliły się w role: Józefa, Maryi, aniołów, pasterzy, królów, diabełków, a także turonia. Staś Nowak wraz z rodzicami przygotował ten przepiękny rekwizyt;-), który wzbudził furrorę!!!

Ogromną radością cieszyły się wspólne tańce w rytm skocznej muzyki, kolędy grane na instrumentach perkusyjnych z towarzyszeniem gitary oraz słodki poczęstunek i oczywiście - wzajemne gesty życzliwości, których nie brakowało…;-);-);-)

„Wszystkiego dobrego, życzymy, życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi”. Dzieci recytowały wiersze specjalnie dla Dziadków i odśpiewały tradycyjne „Sto lat” oraz w wersji na góralską nutę;-)

Miłą niespodziankę przygotowali Panowie ze Stowarzyszenia MANKO, prezes – Łukasz Salwarowski i członek – Marek Pilch, którzy zachęcali Seniorów do aktywności pokazując przykład własnego życia, jak również przestrzegali przed różnymi niebezpieczeństwami w sieci i poza nią.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację tego wspaniałego spotkania. Nauczycielom: Pani Agacie Kufta – Pletty (dekoracja) Panu Ryszardowi Palczewskiemu (nagłośnienie) na czele z Panią vice- dyrektor Ewą Gardziel. Paniom z obsługi w szkole, dziewczynkom ze starszych klas, a szczególnie Drogim Rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje, poczęstunek i dbali o to, aby gościom niczego nie brakowało.

Wielkie gratulacje kierujemy do dzieci występujących, które dały z siebie wszystko, aby przynieść radość zgromadzonym!!!

„(…) w kuchni błyszczą już talerze
            wnusia babci bluzkę pierze.
            Wnusio już podaje kapcie-
            -bardzo kocham swoją babcię.
            Dzisiaj wszystkie smutki precz
            Święto dziadków ważna rzecz!”

M.S i   K.M-A

• SZKOLNA LIGA KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT

• W piątek 2.02 odbyła się 3 kolejka GOMAR Szkolna Liga Koszykówki Dziewcząt- grupa młodsza (klasy 3 i 2)

Dziewczęta wygrały wszystkie spotkania i jak na razie z bilansem 9 zwycięstw- 0 przegranych liderują w klasyfikacji generalnej. Brawo dla najmłodszych koszykarek z naszej szkoły.

• MISTRZOSTWO DLA NASZYCH KOSZYKAREK

• Tym razem rywalizowały uczennice z klas 7-8 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt.

Komplet zwycięstw i pewny awans do zawodów powiatowych

Wyniki spotkań:

SP 5 - SP 2 33 : 5

SP 5 - SP 1 30 : 4

Gratulacje dla naszych koszykarek i życzymy powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji. ​​​​​​​

• W ŚWIECIE BAŚNI, BAJEK, KSIĄŻEK.

• ”Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” chińskie przysłowie ”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
                                                      Wisława Szymborska

Dnia 30.01.24 dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do pobliskiej księgarni. Poznały różnicę pomiędzy miejscem gdzie można książkę kupić, a miejscem gdzie można ją wypożyczyć- biblioteką. Dziękujemy księgarni Book Book za miłe przyjęcie.

• Witamy na naszej stronie

• Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.