• "BAJKI NASZEGO DZIECIŃSTWA"

• W dniach od 4 - 11 listopada w świetlicy szkolnej oraz w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B, dzieci uczestniczyły w akcji "Tydzień bajek polskich "...

Celem projektu jest promowanie bajek wśród dzieci i ich rodziców oraz budowanie więzi między pokoleniami. Bajki to wierni towarzysze dzieciństwa. Nie tylko bawią, ale i uczą. Pomagają dziecku poznawać i nazywać własne emocje oraz podpowiadać sposoby radzenia sobie z nimi. Wiadomo nie od dziś, że z dobrej bajki płynie morał i nauka. To one wskazują nam walkę dobra ze złem, która zawsze kończy się zwycięstwem dobra. Podkreślaja również wartości takie jak szczerość, uprzejmość, tolerancja, czy też odpowiedzialność. Bajki były i są również świetnym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Bajki czytali nam: dyrekcja Ewa Gardziel i Jerzy Sumara, Ksiądz Prałat Jan Nowakowski, Bartłomiej Gogola ze stowarzyszenia "Rodzina Kolpinga w Bochni", psycholog szkolny Anna Policht-Książek, pedagog szkolny Joanna Kłuś, nauczyciel bibliotekarz Maria Tomzik, pani woźna Bogumiła Stec, uczennice z Ukrainy: Larysa Inkina, Daria Komisarowa oraz nasza wolontariuszka uczennica klasy 5c Nadia Fortuna.

Wszystkim wspaniałym Gościom BARDZO BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Koordynatorkami akcji były Panie: Kinga Kleszcz i Dominika Kokoszka.

• POZNAJEMY ZAWODY

• Dziś kolejna lekcja z Rodzicem w klasie 1b. Tym razem gościliśmy tatę Rozalki, który jest lekarzem ortopedą. W trakcie zajęć dzieci mierzyły temperaturę ciała, puls, słuchały też bicia serca przy pomocy stetoskopu. Miały też prezentację różnych opatrunków i .... śrub np. do kręgosłupa. Ale największą atrakcją było zrobienie i założenie gipsu na rękę. Wszyscy chcieli sprawdzić, jak to jest mieć rękę w gipsie. My życzymy jednak, by nigdy nie musieli się przekonywać naprawdę. To była najprzyjemniejsza wizyta lekarska, którą wspominać będziemy z uśmiechem na twarzy. Dziękujem!!!

Marta Michałek

• DZIEŃ PSA

• W ostatnich dniach października do szkoły zawitał niezwykły gość!
            Przywitał wszystkich radosnym spojrzeniem i ...merdaniem ogonkiem. Cierpliwie reagował na głaskanie dziesiątek rączek i spacer dookoła boiska. Nasz gość wabił się Papi. Przyprowadziła go pani Agata Kufta- Pletty, by uświetnić święto wszystkich piesków. Dzięki temu świetliki poznały charekterystykę rasy papillon. To pieski artystów, portretowane na obrazach wybitnych malarzy w towarzystwie rodzin...królewskich. Papi liczy sobie osiem lat, a urodziny obchodzi 1 września, tym samym zawsze związany jest ze szkołą. Jego rasa lokuje się w pierwszej dziesiątce najinteligentniejszych czworonogów. Papi rozumie bardzo dużo słów i uwielbia spacery po lesie. Ta rasa bierze także udział w zawodach sprawnościowych - agility- na torze zwinnościowym. Wygląd uszu Papiego przypomina kształtem skrzydła motyla, stąd nazwa rasy pillon - po francusku motyl. Nasz miły gość, nagrodzony smaczkami przez świetliki, udał się do domu, by nieco odpocząć od gwaru szkolnego!

Kreatywna Świetlica

• Witamy na naszej stronie

• Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.