Tradycyjnie już w ramach Klubu Miłośników Bolka i Lolka korzystając z zaproszenia Pana Tomasza Bankiewicza udaliśmy się do Krakowa na Dni Otwartych Koszar 16 batalionu powietrznodesantowego im. gen.bryg. Mariana Zdrzałki. Na początku wzięliśmy udział w oficjalnej części obchodów Święta z udziałem Dowództwa Jednostki i wielu znamienitych gości, dzięki czemu mieliśmy również okazję poznać ceremoniał wojskowy oraz zobaczyć defiladę pododdziałów. Niesamowitą atrakcją był także pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy. Gospodarze jak zwykle zapewnili zwiedzającym wiele atrakcji takich jak: wykrywacz min, trening strzelecki z broni ASG do tarczy czy przejażdżka Honkerem.
Mogliśmy również założyć na siebie spadochron, zobaczyć w jaki sposób się go składa oraz poczuć namiastkę szkolenia spadochronowego na trapezie. Chętnie sprawdziliśmy swoją koordynację ruchową w „Małpim Gaju”.
Na koniec zarówno Dzieciaki jak i Opiekunowie nie przeszli obojętnie obok prawdziwej wojskowej grochówki ;).
Wizyta w wojsku dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i byłą doskonałą okazją do poznania zawodu żołnierza w najlepszy dla dzieci, bo bezpośredni sposób. Dzieci były zafascynowane wojskowym klimatem, a ich twarze promieniały radością i energią. Żołnierze również byli zadowoleni z naszej obecności i z możliwości zdradzenia Nam kilku tajników swojej ciężkiej, ale wdzięcznej pracy. Być może wśród Uczniów naszej szkoły będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę Ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.
Serdecznie dziękujemy Panu Tomkowi za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie oraz za to, że przekazuje Nam swoje pasje i rozwija w Nas postawy patriotyczne. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że bycie żołnierzem to Honor i Zaszczyt.
