Z ŻYCIA SZKOŁY

        • LEŚNE WARSZTATY "POZYTYWNE PRZYGODY"
          • LEŚNE WARSZTATY "POZYTYWNE PRZYGODY"

          • W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziałów zerowych oraz klas 1–3 uczestniczyły w leśnych warsztatach przygotowanych przez firmę „Pozytywne Przygody”.

            Podczas zajęć uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie warstwy lasu, poznać jego mieszkańców oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat leśnej przyrody. Dzieci rozpoznawały tropy zwierząt i ich charakterystyczne cechy, a także mogły zobaczyć i dotknąć prawdziwego poroża.

            Dużym zainteresowaniem cieszyły się również dźwięki lasu odtwarzane przy pomocy instrumentów imitujących odgłosy natury. Zwieńczeniem warsztatów było wykonanie własnego miniaturowego lasu zamkniętego w szklanym naczyniu.

            Była to niezwykle ciekawa i wartościowa lekcja przyrody, która dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i pozwoliła jeszcze lepiej poznać otaczający nas świat natury

        • KLASY PIERWSZE NA UNIWERSYTECIE
          • KLASY PIERWSZE NA UNIWERSYTECIE

          • 22 maja klasy pierwsze odwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczestniczyły tam w warsztatach detektywistycznych "Daktyloskopia w praktyce" oraz zwiedziły z przewodnikiem wystawę: Historia życia i budowa ziemi . Nie zabrakło też pamiątek ściśle związanych z tematyką naszego wyjazdu.

            To był dzień pełen wrażeń!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY

          • Dziś w naszej świetlicy odbyły się zajęcia z okazji Światowego Dnia Pszczoły.

            Uczniowie poznali wiele ciekawostek o tych niezwykle pożytecznych owadach oraz ich znaczeniu dla przyrody i człowieka. Mogli także zobaczyć akcesoria wykorzystywane przez pszczelarza i dowiedzieć się, na czym polega jego praca.

            To było bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie, które przypomniało jak ogromną rolę pszczoły odgrywają w naszym życiu.

        • "ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY"
          • "ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY"

          • Uczniowie klasy 3b wykonali przepiękne, ręcznie malowane grafiki przedstawiające najbardziej znane symbole Wielkiej Brytanii!

            Każda praca została wzbogacona o ciekawe informacje i ciekawostki dotyczące brytyjskiej kultury, zabytków oraz tradycji.

            Projekt powstał w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny”, która pokazuje, że nauka języka angielskiego może być kreatywna, inspirująca i pełna dobrej zabawy.

            Brawo dla uczniów klasy 3b za zaangażowanie, pomysłowość i ogrom pracy włożony w wykonanie projektu!

        • KONKURS UKŁADANIA PUZZLI
          • KONKURS UKŁADANIA PUZZLI

          • W ramach zbliżających się obchodów Święta Patrona Szkoły Jana Matejki 18 maja odbył się w naszej szkole konkurs układania puzzli „Ułóż się na sukces z Matejką”. Podczas turnieju reprezentanci klas trzecich układali w dwuosobowych zespołach 100-elementowe puzzle przedstawiające historyczne wydarzenia z dziejów Polski, ukazane w malarstwie mistrza Matejki.

            Gratulujemy uczestnikom wytrwałości i precyzji w układaniu puzzli, a laureatom zajęcia czołowych miejsc:

            1 miejsce – Adam Florczak, Kacper Irzykowski

            2 miejsce – Barbara Nowak, Marcelina Chudek

            3 miejsce – Nikola Sroka, Julia Aksamit

        • "LEKCJA Z MISTRZEM"
          • "LEKCJA Z MISTRZEM"

          • Dzisiaj w naszej szkole kontynuowaliśmy serię „Lekcji z Mistrzem”. Tym razem naszym wyjątkowym gościem był Arkadiusz Budzyn – zawodnik ekstraklasowego klubu futsalowego BSF Bochnia.

            Uczniowie mieli okazję posłuchać o pasji pana Arkadiusza, dowiedzieć się, jak wygląda życie zawodowego sportowca oraz zadawać wiele ciekawych pytań.

            Po części rozmowy przyszedł czas na sportowe emocje – dzieci mogły sprawdzić swoje siły podczas ćwiczeń oraz spróbować strzelić bramkę naszemu gościowi!

            Na zakończenie nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. Dziękujemy za inspirujące spotkanie i wspaniałą atmosferę!

        • ZAWODY W TRÓJBOJU  LEKKOATLETYCZNYM
          • ZAWODY W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

          • Kolejne bardzo udane zawody lekkoatletyczne — tym razem w trójboju lekkoatletycznym dla klas 3–4.

            Chłopcy drużynowo zajęli 1. miejsce, a

            Dziewczęta wywalczyły 2. miejsce.

            Wyniki indywidualne naszych uczniów:

            Aleksandra Imiołek – 2. miejsce w biegu na 60 m

            Wiktoria Kokoszka – 3. miejsce w rzucie piłeczką palantową

            Franciszek Łacny – 1. miejsce w rzucie piłeczką palantową i 2. miejsce w biegu na 60 m

            Antoni Tłuszcz – 3. miejsce w biegu na 60 m

            Tymon Pajor – 2. miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz 2. miejsce w skoku w dal

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników!

            https://www.facebook.com/share/p/18gC38Bt24/

             

        • KREATYWNA MATEMATYKA W 3B
          • KREATYWNA MATEMATYKA W 3B

          • Kreatywna 3b w akcji! Matematyka, detektywi i muzyczne liczby.

            W klasie 3b nauka to prawdziwa przygoda! Ostatnie dni upłynęły uczniom na wyjątkowo kreatywnych działaniach, które udowodniły, że szkolne wyzwania mogą być świetną zabawą.

            Wszystko zaczęło się od prac plastycznych, które pobudziły wyobraźnię i przygotowały grunt pod kolejne zadania. Gdy nadszedł czas na matematykę, emocje sięgnęły zenitu! Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia i dzielenia w duchu zdrowego współzawodnictwa. Prawdziwym hitem okazały się jednak Bum Bum Rurki – zamiast tradycyjnego zapisywania, trzecioklasiści rytmicznie „wygrywali” na nich liczby czterocyfrowe.

            To nie był koniec atrakcji! Klasa zamieniła się w biuro detektywistyczne, aby zmierzyć się z kreatywnym dyktandem ortograficznym. Tropienie językowych zagadek sprawiło, że ortografia stała się pasjonującą misją.

            Niezwykłe emocje towarzyszyły też spotkaniu z lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Dzieci czytały w kręgu w nietypowy sposób: na sygnał magicznego dzwoneczka błyskawicznie wymieniały się książkami i odszukiwały odpowiednie wersy, by

            zachować płynność opowieści. Taka metoda wymagała ogromnego skupienia i zwinności!

                                                              M.G

        • WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
          • WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

          • W ostatnich Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy 5–6) Maja Kaczmarczyk wywalczyła srebrny medal, zajmując 2. miejsce na 116 startujących zawodniczek.

            Drużynowo nasza szkoła uplasowała się na 12. miejscu w Małopolsce, co jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy.

            Skład drużyny:

            Maja Kaczmarczyk, Emilia Sojka, Iga Szeliga, Zofia Kmiecik, Yeva Khomych, Nikola Rudnik.

            Gratulujemy dziewczętom świetnych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

             

        • "Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT"
          • "Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT"

          • Eliminacje do międzyszkolnego konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat"

            Najlepsi z ortografii uczniowie klas trzecich wzięli udział w szkolnych eliminacjach do międzyszkolnego konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat". Turniej obejmował dyktando i zadania testowe, należało wykazać się dobrą znajomością zasad ortograficznych i alfabetu oraz bogatym słownictwem.

            Uczennice, które zdobyły najwięcej punktów przechodzą do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni. Są to:

            Miejsce 1: Sara Gut z kl.3c

            Miejsce 2: Pola Opalińska z kl.3b

            Miejsce 3: Zofia Bukowska z kl.3b

            Gratulujemy i życzymy powodzenia!

            See less

        • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „SPOTKANIE ZE SZTUKĄ”
          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „SPOTKANIE ZE SZTUKĄ”

          • 06.05.2026 r. uczniowie klasy VI a uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Muzeum Narodowe-Sukiennice. Podczas uroczystego spotkania zaprezentowano nagrodzoną pracę SARY LIZAK oraz wręczono jej nagrodę za sukces w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „SPOTKANIE ZE SZTUKĄ”. Organizatorem konkursu oraz sponsorem nagród była Fundacja PGE, natomiast patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej.

            Uczniowie wzięli również udział w lekcji muzealnej odbywającej się w salach polskiego malarstwa XIX wieku. Była to doskonała okazja do bezpośredniego obcowania ze sztuką i poznania dzieł wybitnych artystów, w tym obrazów Jan Matejko.

            Dodatkową atrakcją były tematyczne koszulki, które uczniowie otrzymali na tę wyjątkową okazję. Właśnie w nich byli w muzeum oraz chodzili ulicami krakowskiego Starego Miasta i Rynku. 

            W trakcie spaceru opiekun laureatki konkursu, Pani Agata Kufta-Pletty, opowiadała uczniom o historii miejsc, które zobaczyli oraz ciekawostkach z nimi związanych.

            Na zakończenie wycieczki były też pyszne lody!

            Serdecznie gratulujemy Sarze i cieszymy się, że uczniowie mogli uczestniczyć w tak inspirującym i pouczającym wydarzeniu! 

          • Witamy na naszej stronie

          • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

            Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

            Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

            Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.