Nawigacja

 • Nauczyciel na medal - Szkoła na medal

  Nauczyciel na medal - Szkoła na medal

  29 listopada 2018 roku w siedzibie Uniwersytetu Pedagogicznego odbył się finał plebiscytu Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego – NAUCZYCIEL NA MEDAL oraz SZKOŁA ROKU. Pod honorowym patronatem marszałka województwa małopolskiego oraz rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

  Podczas gali nagrodzeni zostali najlepsi nauczyciele z Małopolski wytypowani przez uczniów i rodziców. Do konkursu zgłoszone zostały też szkoły przyjazne uczniom i ich rodzicom.

  Miło nam poinformować, że tytuł NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018 w kategorii: nauczyciel klas I – III otrzymała  nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Matejki w Bochni - Alicja Śliwa – wychowawczyni klasy IIb - za zajęcie 1 miejsca w powiecie bocheńskim.

  Bocheńska  „ Piątka” zajęła też 1 miejsce w powiecie w kategorii: SZKOŁA ROKU 2018.

   

  GRATULUJEMY

                                                                                                                        (M.P.)

  Galeria zdjęć: Nauczyciel na medal - Szkoła na medal

 • Zjazd wróżek i wróżbitów

  Zjazd wróżek i wróżbitów

  „Czary-mary,

  hokus, pokus,

  abrakadabra, bum…”

  Andrzejki to magiczny wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada na cześć świętego Andrzeja, patrona Szkocji. Na początku Andrzejki traktowano bardzo poważnie, indywidualnie, w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, obecnie Andrzejki  są miłą rozrywką  dla dzieci i młodzieży.

  Dla nas, to czas przyjemnej, magicznej zabawy, w której uczestniczyliśmy w poniedziałek 26 listopada 2018 roku. Wtedy to uczniowie klas 0 – I ( w strojach wróżek i wróżbitów) wraz z wychowawczyniami  (także wróżkami)  przybyli na niecodzienną, małą salę gimnastyczną. Zostaliśmy tam życzliwie przywitani przez Gospodarzy szkoły - naszą Dyrekcję, która rozpoczęła zjazd. Następnie pląsaliśmy w rytm skocznej muzyki życząc wszystkim pomyślnego roku, a później na poszczególnych stanowiskach wróżyliśmy sobie wspaniałą przyszłość…

  Wszystkim, którzy włączyli się w  przygotowanie Andrzejek, serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                     K. M-A

  Galeria zdjęć: Zjazd wróżek i wróżbitów

 • Ogólnoposki Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI"

  Ogólnoposki Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI"

  W dniu 27 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni odbyły się eliminacje do konkursu Polskiej Poezji Religijnej „ Pierścień Św. Kingi”. Do konkursu stanęło 21 uczniów reprezentujących klasy I – VI.

  Komisja konkursowa w składzie: mgr Magdalena Przybyło, mgr Bogumiła Barbach - Sroka, ks. Paweł Skraba wyłoniła po 3 uczniów w kategorii klas I-III i dwóch z kategorii IV-VI.

   

  M

  Imię i nazwisko

  Klasa

  Autor

  Tytuł wiersza

  1.

  GLORIA ZAJT

   

  III B

  Jan Lechoń

  „Kolęda”

  2.

  GABRIEL WĘGRZYN - WISNIOWSKI

  III A

  Antoneta Anna Bednarek

  „Jak dobrze mieć anioła”

  3.

  ALEKSANDRA KRAWCZYK

  I C

  Władysław

  Jamróz

  „Szacunek”

   

  M

  Imię i nazwisko

  Klasa

  Autor

  Tytuł wiersza

  1.

  KINGA SŁONIOWSKA

  V A

  Małgorzata Nawrocka

  „Czego Pan Bóg nie może”

  2.

  MONIKA

  LIS

  V C

  Anastassis

  „Chcę tak jak On”

   

  Wyżej wymienione osoby zostały zakwalifikowane do etapu rejonowego konkursu.

   

  Ks. Paweł Skraba

  Galeria zdjęć: Polska Poezja Religijna

 • Warsztaty projektowania w świetlicy

  Warsztaty projektowania w świetlicy

  „Taniec z kolorami ”  to tytuł zajęć plastycznych, do których świetlica szkolna i Klub Przyjaciół Bolka i Lolka zaprosiły swoich podopiecznych w środę 28 listopada. Warsztaty poprowadził nasz gość specjalny pani Barbara Szkołdrowska z Biblioteki Pedagogicznej. Świetliki zapoznały się z postacią Zofii Stryjeńskiej-prekursorki w dziedzinie sztuki i życia, wspanialej projektantki i malarki. Inspirowani tą wspaniałą twórczością przystąpili do projektowania własnych kilimów, ubrań, talerzy.  Wraz z Klubem Przyjaciół Bolka i Lolka byliśmy wdzięczni pani Basi za zajęcia, a współpracę mamy nadzieję kontynuować.

   

                                                                 Anna Staniszewska

  Galeria zdjęć: Taniec z kolorami

 • Magiczny Dywan

  Magiczny Dywan

  Szanowni Rodzice, w ostatnim tygodniu udało nam się zainstalować „Magiczny Dywan”.

  „Magiczny Dywan” jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym jednocześnie funkcję podłogi interaktywnej, stanowi pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych.

  Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy bawili się Razem z Nami  na pikniku szkolnym. Dzięki Państwa  pomocy i ofiarności nasza szkoła wzbogaciła się o nową pomoc dydaktyczną, która służyć nam będzie przez wiele lat i mamy nadzieję, że przyniesie wiele radości naszym uczniom.

  Galeria zdjęć: Magiczny Dywan

 • Warsztaty w Filharmonii

  Warsztaty w Filharmonii

  Na co dzień chodzimy do Filharmonii na koncerty. Jak one jednak powstają? Jak wygląda codzienna praca orkiestry i dyrygenta? Z bliska i „od kuchni”? 15 listopada 2018 roku w ramach Klubu Młodego Widza zorganizowany został wyjazd do Krakowskiej Filharmonii. 35 uczniów wzięło udział w warsztatach.

  Podczas warsztatów dzieci poznały bliżej Filharmonię, orkiestrę symfoniczną i jej muzyków. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy wzięli udział w próbie orkiestry. Dzieci mogły wejść na estradę, zobaczyć z bliska organy, porozmawiać z muzykami.

  Przy okazji pobytu w Krakowie, korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu.

  Beata Szewczyk

  Galeria zdjęć: Warsztaty w Filharmonii

 • Podróż w czasie

  Podróż w czasie

      W piękny listopadowy dzień uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Bożeną Górną- Setlak i panią Marią Tomzik wybrali się do Nowego Wiśnicza malowniczego miasteczka pełnego urokliwych miejsc.

      Główną atrakcją dnia była podróż po wszystkich zakamarkach pięknej budowli jaką jest Zamek w Wiśniczu. Najpierw pani przewodnik oprowadzając nas po zamku opowiedziała nam wiele historycznych ciekawostek ,a potem zamieniając się w nietoperza przyglądaliśmy się temu wszystkiemu z bliska. Ach co to była za atrakcja !

  Trasa multimedialna, którą podróżowaliśmy dostarczyła nam wiele emocji. Zwiedzaliśmy podziemia, tajne przejścia na dziedziniec wewnętrzny, kuchnię, salę balową, galerię sali rycerskiej itp.

      Następnie w tajemniczej scenerii wysłuchaliśmy historycznej pogadanki połączonej z pokazem alchemicznego sprzętu i wybuchowych doświadczeń. Przybliżono nam postać najsłynniejszego polskiego alchemika Michała Sędziwoja urodzonego w Łukowicy koło Limanowej.

      W części praktycznej przeprowadzaliśmy różne doświadczenia i eksperymenty. Na koniec zrobiliśmy własne perfumy, które podarujemy naszym mamom.

      W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się między innymi przy pomniku naszego patrona Jana Matejki. Wszystko bardzo się nam podobało. Zadowoleni wróciliśmy do domów.

   

  Galeria zdjęć: Podróż w czasie

 • Sadzimy "Drzewo Pamięci" - z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

  Sadzimy "Drzewo Pamięci" - z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

  9 listopada w ramach ogólnopolskiego projektu „Piękna Nasza Polska Cała” posadziliśmy „Drzewo Pamięci”. Jest ono symbolem życia i wolności, a także jedną z wielu  przewidzianych na ten wyjątkowy rok form uczczenia 100-lecia Niepodległości Naszej Ojczyzny.

  Nasze Sześciolatki z radością i niezwykłym entuzjazmem przystąpiły do tego zadania. Wraz z Dyrekcją  z zapałem i uśmiechem podjęły się jego realizacji, czego efektem było posadzenie drzewka, któremu nadaliśmy wdzięczne imię „Józef”, na cześć Marszałka Józefa Piłsudskiego, który stał się symbolem wygranej walki o Niepodległość Polski.

  Mamy nadzieję, że posadzone drzewko wyrośnie na piękne i zdrowe drzewo, które przez kolejne lata będzie nam przypominało o tej wyjątkowej setnej rocznicy Niepodległości Naszej Polski.

  Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Beacie Węgrzyn za dostarczenie nam pięknego drzewka.

  Galeria zdjęć: "Drzewo Pamięci"

 • Występ uczniów PSP5 w Domu Bochniaków

  Występ uczniów PSP5 w Domu Bochniaków

  6 listopada 2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej odbył się wernisaż wystawy

  „ OLGA LEOPOLDYNA STAWECKA ( 1896 – 1933)

  PORUCZNIK – ZAKONNICA Z BOCHNI”

  Wystawa poświęcona była bochniance – która swoje życie poświęciła walce o niepodległość. Wraz z wybuchem pierwszej wojny światowej Leopoldyna włączyła się czynnie w odrodzenie kraju.

  Do końca sierpnia 1914 roku na krakowskie Oleandry wyruszyło z Bochni 350 żołnierzy. Wśród ochotników znalazła się Leopoldyna Stawecka. Jako siedemnastoletnia dziewczyna  pod męskim nazwiskiem wstąpiła do Legionów Polskich i nawiązała kontakt ze Związkiem Strzeleckim. Krótki czas walczyła na froncie.

  Ranna -  ponownie na front wróciła po czterech latach. Walczyła  w obronie Lwowa, Wilna,  w Bitwie Warszawskiej, w formacjach Ochotniczej Legi Kobiet .

  Otwarcie wystawy wzbogacił występ  uczniów naszej szkoły. Zaprezentowano program „ Nieskończenie Niepodległa”. Wśród patriotycznych wierszy i pieśni znalazła się „ Pieśń I Ochotniczej Legii Kobiet".

  (M.P.)

  Galeria zdjęć: Występ uczniów PSP5 w Domu Bochniaków

  O wystawie w Domu Bochniaków oraz koncercie uczniów naszej szkoły można również przeczytać na stronie  http://bochniazbliska.pl/kultura/bochnia-wystawa-koncert-i-pasowanie-nowych-czlonkow-w-stowarzyszeniu-bochniakow/

 • „Tańce Hulańce”

  „Tańce Hulańce”

  „Tańce Hulańce” to cykl comiesięcznych, taneczno - gimnastycznych spotkań dla uczniów klas 0-III. Celem ich jest „roztańczenie” młodych pokoleń, wzbudzenie zainteresowania tańcem, a także przede wszystkim promowanie zdrowego trybu życia, którego ruch jest nieodłącznym elementem. Zajęcia te również pełnią funkcję towarzyską i integracyjną, gdyż mamy okazję zobaczyć swoich młodszych i starszych znajomych i rówieśników. Dziękujemy wszystkim wychowawcom i nauczycielom za tak liczny udział i opiekę podczas spotkania. Pierwsze „Tańce Hulańce”w tym roku mamy za sobą, powtórzyliśmy podstawowe kroki fitness, taniec brazylijski i dyskotekowy. Zapraszamy na kolejne już w grudniu.

                                                                                                                                        K. M-A

  Galeria zdjęć: Tańce Hulańce

 • Czas zadumy i refleksji

  Czas zadumy i refleksji

  „W listopadowy czas,

  wspomnienia łączą nas…

  Myśli swoje kierujemy „Do Góry”,

  hen wysoko ponad chmury…

  Tam nasi bliscy i obcy mieszkają,

  którzy na nasze modlitwy wciąż czekają…”

   

  Patriotyzm – to postawa wyrażająca miłość i szacunek względem Ojczyzny… Najpełniej ukazali ją ludzie, którzy dawno temu, walczyli, a często też oddali swój największy skarb -  życie za wolną Polskę… Pragniemy choć w niewielkim stopniu podziękować bohaterom za ogromny wysiłek, jaki podjęli, żeby „Polska była Polską”… Myślimy o nich szczególnie w tych jesiennych miesiącach i dzięki Nim mamy zaszczyt obchodzić 100-lecie Niepodległości. Chcąc oddać hołd wszystkim tym wartościowym ludziom przygotowaliśmy własnoręcznie flagi, biało-czerwone kwiaty z bibuły, które złączyliśmy w jeden bukiet. W patriotycznym pochodzie udaliśmy się pod pomnik pamięci na Uzborni, tam pomodliliśmy się oraz odśpiewaliśmy hymn z towarzyszeniem gitary... „Chwała poległym…”

                                                                                                                                 K. M-A

  Galeria zdjęć: W listopadowy czas...

 • To wszystko Polska

  To wszystko Polska

  W środę 31.10. 2018 r. w świetlicy został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska".

  Dzieci i rodzice spisali się na medal!!!

  I MIEJSCE: Franek Przybyło II b
  II MIEJSCE: Gabriel Węgrzyn-Wiśniowski III a
  III MIEJSCE: Wiktoria Wójtowicz I a
  WYRÒŻNIENIE: Maciej Kurek III a

   

  Wszystkie dzieci ktòre brały udział dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. GRATULUJEMY!
  Konkurs został zorganizowany w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała"

  Galeria zdjęć: "To wszystko Polska"

 • „Światowy Dzień Origami” u ŚWIETLIKÓW

  „Światowy Dzień Origami” u ŚWIETLIKÓW

  Orgiami- sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii. Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i życie. Świetliki samodzielnie wykonywały papierowe zwierzątka odkrywając w sobie radość tworzenia.

  Galeria zdjęć: Światowy Dzień Origami

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Bije dzwon na alarm...

  Bije dzwon na alarm...

  „Bije dzwon na alarm,
  już spieszą strażacy.
  Czasem w nocy - ze snu,
  czasem w dzień - od pracy.
  Spieszą na ratunek:
  Tam płonie zagroda!
  Gra trąbka - a czerwień
  lśni na samochodach (…)”

  DZIĘKUJEMY STRAŻAKOM!!!

  22 października 2018 r. ok.godz.8.45 pojechaliśmy na bardzo ciekawe zajęcia do budynku Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Spotkanie to odbyło się w ramach programu rządowego „Ognik”, celem którego jest wspomaganie placówek oświatowych w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki. W ramach programu komendy miejskie i powiatowe Państwowej Straży Pożarnej prowadzą praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla uczniów.

  Wyrażamy ogromną radość i wdzięczność za wspaniałe zajęcia, które dostarczyły nam niezbędnej wiedzy i wielu nowych wrażeń. Gospodarze przyjęli nas bardzo gościnnie. Dzieci poznały miejsce i charakterystykę pracy strażaków, miały okazję przymierzyć ich stroje, hełmy, zobaczyć wyposażenie samochodów. Dzięki tej wartościowej lekcji, jeszcze bardziej będziemy doceniać pracę ludzi, którzy każdego dnia nas ratują narażając swoje zdrowie
   i życie… Dziękujemy!!!

                                                                                                 K M-A

  Galeria zdjęć: Bije dzwon na alarm...

 • Dzień bez skarpetek

  Dzień bez skarpetek

  22 października obchodziliśmy dzień bez skarpetek. Dlaczego? Najczęstszą wadą stóp występującą u dzieci jest płaskostopie. Chodzenie boso, według specjalistów jest bardzo zdrowe. W trosce o zdrowe stopy świetliki wykonywały ćwiczenia na płaskostopie. Aby przyłączyć się do obchodów, wystarczy więc nie zakładać skarpetek blush

  Galeria zdjęć: Dzień bez skarpetek

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

  12 października, w piątek w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie oraz nasi goście specjalni – emerytowani pracownicy szkoły.

  W części oficjalnej głos zabrał dyr. Jerzy Sumara, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i pomoc w wychowaniu młodych pokoleń oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom, paniom: Edycie Koniecznej, Joannie Nosek, Elżbiecie Słoniowskiej, Marii Tomzik, Małgorzacie Widełce, Bożenie Górnej- Setlak,  Lucynie Kozioł, Małgorzacie Stec, Marii Flaczyńskiej oraz panu Ryszardowi Palczewskiemu.

  Złożył też gratulacje pani Beacie Szewczyk i panu Dariuszowi Marszałkowi z powodu otrzymania nagrody Burmistrza Miasta Bochnia.

  Wiele ciepłych i serdecznych słów pod adresem nauczycieli popłynęło z ust przewodniczącego Rady Rodziców Jana Zięby.

  W części artystycznej uczniowie z klasy Va, prowadzeni przez Marię Tomzik i księdza Pawła Skrabę, chór szkolny kierowany przez Ryszarda Palczewskiego i „ Piątkowe Gagatki” z opiekunem Karoliną Mendel- Augustyn tańcem, wierszem i śpiewem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy nauczyciela.

   

  Galeria zdjęć: Dzień Edukacji Narodowej

 • "Kto Ty Jesteś? Polak Mały..."

  "Kto Ty Jesteś? Polak Mały..."

  Wychowanie patriotów jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat, gdyż żywa wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie. Od tego, jaki obraz Ojczyzny ukształtuje się w dziecku, zależeć będzie, czy wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, pełne przywiązania do kraju ojczystego i ludzi w nim żyjących, wrażliwe na sprawy i zmiany dokonujące się w Polsce. Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom w domu, przedszkolu, szkole, w codziennym życiu. W wychowaniu patriotycznym dzieci chodzi o kształtowanie postaw emocjonalnego przywiązania do ojczystego kraju, o rozwijanie pozytywnych zachowań społecznych i cech charakteru dobrego Polaka- patrioty.

  W minionym tygodniu dzieci z naszego oddziału przedszkolnego poznały polskie legendy, symbole narodowe i tradycje związane ze Świętem Niepodległości.

  „Zerówczaki” poznały symbole narodowe, dowiedziały się jak wygląda godło Polski i co symbolizują biel i czerwień, oraz utrwalały hymn państwowy. Zajęcia zakończyliśmy ciekawymi pracami plastycznymi.

  Dzięki takim działaniom uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

  Galeria zdjęć: Kto Ty Jesteś? Polak Mały

 • Wieczornica „Nieskończenie Niepodległa”

  Wieczornica „Nieskończenie Niepodległa”

  W roku 2018 mamy szczęście świętować stulecie odzyskania niepodległości.  Jest to idealna chwila, abyśmy My – Polacy przypomnieli sobie, jak wyjątkowa jest nasza kultura, jak burzliwe i tragiczne były losy naszej ojczyzny. Okazją do wspomnień i wzruszeń stała się patriotyczna wieczornica zorganizowana 17 października 2018r. w naszej szkole.

  Recytowano wiersze wybitnych polskich poetów; Norwida, Asnyka, Słowackiego, Bełzy. Przeplatały się one z patriotycznymi pieśniami śpiewanymi przez szkolny chór wzmocniony przez piękne głosy nauczycieli. Duże wrażenie zrobił taniec z biało- czerwonymi szarfami wykonany przez pierwszoklasistów. Wiele ciekawych informacji o legionach i tragicznym losie polskich żołnierzy przekazał pan Jarosław Przybyło – członek Grupy Rekonstrukcji  Historycznej II Brygady Legionów. Wspomnienia legionistów czytali harcerze z zaprzyjaźnionej drużyny „ Olimp”. Niezwykły klimat wieczornicy podkreśliła wspaniała  scenografia oraz wystawa „ 100 prac na 100 - lecie Odzyskania Niepodległości”.

  Wieczornicę przy ogromnym wsparciu dyrektor Ewy Gardziel przygotowali: Magdalena Przybyło, Agata Kufta- Pletty, Ryszard Palczewski, Marta Michałek.

  Dziękujemy wszystkim  zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a zwłaszcza występującym – recytatorom, chórowi szkolnemu, solistom,  śpiewającym nauczycielom ( za odwagę :) ), flecistkom, skrzypaczce, pierwszakom, harcerzom oraz panu Jarosławowi Przybyło.

  Słowa podziękowania należą się niezawodnemu panu konserwatorowi Józefowi Liberze i pani Annie Szczudło za pyszne ciasteczka. Natomiast pani Marii Gacy dziękujemy za nieodpłatne przygotowanie smacznego żołnierskiego bigosu, a pani Barbarze Łąckiej za przekazanie jednorazowych naczyń.

                                                    (M.P.)

  Galeria zdjęć: Wieczornica "Nieskończenie Niepodległa"

   

  O wieczornicy „Nieskończenie Niepodległa”  można również przeczytać na stronie http://bochniazbliska.pl/galeria/bochnia-od-nich-mozna-sie-uczyc-patriotyzmu-piekny-koncert-w-sp-nr-5-w-bochni/

 • Podążamy śladami „Gagatków”…

  Podążamy śladami „Gagatków”…

  Odkąd się spotkaliśmy, odkryliśmy, iż w naszych sercach brzmi podobny rytm, a muzyka jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu... Na zajęciach często śpiewamy z towarzyszeniem gitary, gramy na instrumentach perkusyjnych (bębenkach, marakasach, drewienkach, janczarach, dżambach, itp.). Wkrótce również rozpoczniemy intensywniejszą naukę gry na instrumentach o określonej wysokości dźwięku – dzwonkach, a tym samym poznamy nuty. Ćwiczymy dykcję i mowę do mikrofonu, który mamy w klasie, dzięki wsparciu Dyrekcji i Rodziców. Uczymy się różnych tańców (narodowych, regionalnych, dyskotekowych, towarzyskich, integracyjnych itp.). Obecnie opracowujemy scenariusz bajki, którą z radością przedstawimy w tym roku. Talenty są po to, aby je rozwijać, dlatego staramy się, aby je z dnia na dzień powiększać…Wszystkim dziękujemy za wsparcie i życzliwość.

                                                                                                                  K. M-A

  Galeria zdjęć: Śladami Gagatków...

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Jana Matejki w Bochni
  ul. Kazimierza Wielkiego 71
  32-700 Bochnia
 • (+14) 61-223-91
  e-mail: bochnia@ps5.pl

Galeria zdjęć