Nawigacja

 • Konkurs wiedzy o Bad Salzdetfurth

  26 marca odbył się II etap konkursu organizowanego przez Urząd Miasta Bochnia, dotyczący wiedzy na temat miasta partnerskiego Bad Salzdetfurth. Konkurs miał wyłonić jedną osobę z każdej szkoły, która w czerwcu pojedzie do Bad Salzdetfurth.  Uczennica naszej szkoły Julia Ponikau  wygrała II etap Konkursu i pojedzie wraz z innymi zwycięzcami do Bad Salzdetfurth.

  Gratulujemy wiedzy i życzymy niezapomnianych wrażeń laugh

 • Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny

  Jednym z głównych zadań wychowania przedszkolnego jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny poprzez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, narodowej i europejskiej. Dla małego dziecka Ojczyzną jest jego miasto, w którym mieszka z rodziną, przedszkole, szkoła i koledzy, sąsiedzi, gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się zadomowiony i bezpieczny.

  Wiedza o najbliższym środowisku jest wstępem do powstania więzi z Ojczyzną. W minionym tygodniu naszą przygodę z małą ojczyzną rozpoczęłyśmy od poznania zabytków i ciekawych miejsc naszego rodzinnego miasta – Bochni. Skupiłyśmy się głównie na wycieczkach, albumach i widokówkach. Następnie zapoznaliśmy się z mapą Polski, która wykonana została z biało-czerwonego brystolu. Na niej zaznaczyłyśmy dwie najdłuższe rzeki i ważniejsze miasta wraz z herbami tych miejscowości. W atmosferę powstania państwa polskiego wprowadziła dzieci Legenda o Lechu, Czechu i Rusie czyli o powstaniu państwa polskiego. Historię trzech braci przeczytał dzieciom zaproszony gość – Pan Tomasz Bankiewicz. Następnie przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat: co to jest ojczyzna i w jaki sposób można kochać ojczyznę. Dzieci wykonywały również prace plastyczne: godło oraz flagę Polski.

  Serdecznie dziękujemy panu Tomkowi za zaszczepianie w młodym pokoleniu uczuć patriotycznych, przywiązania do swej Ojczyzny i dbanie o to, by dzieci troszczyły się o dobro swojego kraju i mogły sercem poznawać Polskę i Jej historię. To niezwykle ważne, gdyż postawy, które ukształtujemy w dzieciach w tym wieku towarzyszą im praktycznie przez całe życie.

   

  Galeria zdjęć: Patriotyzm - przywiązanie do swej Ojczyzny

 • Bliskie spotkanie ze zwierzętami

  15 maja drugoklasiści z naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń, nauczycieli i rodziców odwiedzili Ogród Zoologiczny w Krakowie. Przemierzając pięknie ukwieconymi alejkami, uczniowie z bliska oglądali mieszkające tam zwierzęta. Poznawali ich życie i obyczaje. Widzieli nie tylko te, które żyją na wolności w naszych lasach, wodach, łąkach, ale również zwierzęta z odległych części naszego globu.

  Dużo atrakcji dostarczył wszystkim pokaz karmienia pingwinów, uchatek oraz słoni. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt dostarczyło wszystkim dużo emocji. Pogoda była odpowiednia. Nie padało ani nie było zbyt gorąco. Zatem tą wycieczkę naprawdę można zaliczyć do udanych.

  Bożena Górna-Setlak

   

  Galeria zdjęć: Bliskie spotkanie ze zwierzętami

 • Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

  Grupę 0b odwiedziły dziś uczennice technikum w Bochni: Kinga Synowiec, Agnieszka Sobaś, Sylwia Król i Paulina Legin. W ramach projektu z Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, realizują one własny projekt społeczny mający na celu promowanie historii Bochni wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym przeprowadziły zajęcia o Bochni - zapoznały dzieci z legendą o Pierścieniu św. Kingi oraz zaprezentowały herb naszego miasta, który dzieci musiały później pokolorować według wzoru. Przedszkolaki miały też za zadanie odnaleźć drogę do pierścienia. To było bardzo miłe spotkanie. Życzymy dziewczynom sukcesów w dalszej realizacji projektu.

  Marta Michałek

  Galeria zdjęć: Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

   

 • " OCHRONA ŚRODOWISKA POPRZEZ SEGREGACJĘ ODPADÓW "- konkurs plastyczny

  Do konkursu plastycznego przystąpili uczniowie po wcześniejszym uczestnictwie w zajęciach przeprowadzonych przez przedstawicieli firmy EKOMBUD nt. ochrony środowiska poprzez prawidłową segregację odpadów. Następnie uczniowie klasy IV a oraz VI a wykonali plakaty.

  DARIA MAZUREK uczennica klasy VI a uzyskała II MIEJSCE.

  Hasło na jej plakacie brzmiało -" BO JAK ŚMIECI SEGREGUJESZ ŻYCIE BOCHNI URATUJESZ "

  Narysowała godło Bochni, kontener na śmieci z prawidłowo umieszczonymi w nich odpadami, a obok czystą kulę ziemską, oraz kontener z pomieszanymi odpadami i zabrudzoną nasza ziemię.

   

  Dyplomy i nagrody osobiście wręczali prezesi firmy EKOMBUD.

  DARIA otrzymała dwa bilety do ZATORLANDU - PARKU ROZRYWKI.

  Pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni w formie dwóch biletów dla każdego do bocheńskiego kina na dowolny film.

  Należą do nich:

  STANISŁAW BABICZ, DOMINIK NOREK, KINGA RAJSKA, ZOFIA HASNULIN, EMILIA ŁĄCKA, HELENA HOŁDA.

   

  Galeria zdjęć: Ochrona środowiska poprzez segregację odpadów

 • "INSPIRACJE" - plastyczne sukcesy

  Aż 325 prac wpłynęło na konkurs plastyczny pt. " INSPIRACJE ", tym bardziej dużym sukcesem jest to, że dwoje uczniów naszej szkoły uzyskało:

  I MIEJSCA

  NATALIA KLASIŃSKA z kl. II b w kategorii  klas I - III

  DOMINIK NOREK z kl. IV a w kategorii klas IV - VI

   

  Poza tym jeszcze dwóch

  uczniów otrzymało:

  WYRÓŻNIENIA

  FRANCISZEK PRZYBYŁO z kl. I b

  EMIL GAJEWSKI z kl. II a

   

  Tematyka konkursu pozwoliła na zmierzenie się z wielkimi artystami malarstwa. Należało wybrać jakiś znany lub ulubiony obraz i stworzyć jego własną wersję.

  Powinna to być luźna interpretacja naśladująca charakterystyczny dla malarza styl lub jego ulubiony motyw.

  Mali Artyści naśladowali:

  Natalia -  kubistyczne głowy Pablo Picassa,

  Dominik -  secesyjne kształty i złote kolory Gustava Klimta,

  Franiu -  postimpresjonistyczne żywe kolorystycznie maki Vincenty Van Gogha

  Emil - impresjonistycznie nasycona kolorem lilia wodna Claude'a Moneta.

  Gratulujemy !!!

   

  Galeria zdjęć: INSPIRACJE - plastyczne sukcesy

 • "Cała Bochnia czyta dzieciom"

  W piątek 11 maja przedszkolaki z grupy 0 b wzięły udział w akcji „Cała Bochnia czyta dzieciom” pod hasłem „Najpiękniejsze opowieści”. Dla nas pouczającą opowieść o emocjach czytał pan Robert Jawor ze Straży Miejskiej. Dziękujemy pani Małgosi Rydz z filii nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej za zaproszenie smiley.

   

  Marta Michałek

   

  Galeria zdjęć: Cała Bochnia czyta dzieciom

   

 • Lekcja muzealna

  Tym razem dzieci z grupy 0 b uczestniczyły w lekcji o malarstwie. Poznały różnorodne techniki malarskie i zobaczyły obrazy przedstawiające np. portrety, pejzaże czy martwą naturę. Na koniec same zamieniły się w malarzy i stworzyły własne dzieła malarskie na podstawie oglądanych obrazów.

  Marta Michałek

  Galeria zdjęć: Lekcja muzealna

 • Dni Otwartych Koszar

  Tradycyjnie już w ramach Klubu Miłośników Bolka i Lolka korzystając z zaproszenia Pana Tomasza Bankiewicza udaliśmy się do Krakowa na Dni Otwartych Koszar 16 batalionu powietrznodesantowego im. gen.bryg. Mariana Zdrzałki. Na początku wzięliśmy udział w oficjalnej części obchodów Święta z udziałem Dowództwa Jednostki i wielu znamienitych gości, dzięki czemu mieliśmy również okazję poznać ceremoniał wojskowy oraz zobaczyć defiladę pododdziałów. Niesamowitą atrakcją był także pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy. Gospodarze jak zwykle zapewnili zwiedzającym wiele atrakcji takich jak: wykrywacz min, trening strzelecki z broni ASG do tarczy czy przejażdżka  Honkerem.

  Mogliśmy również założyć na siebie spadochron, zobaczyć w jaki sposób się go składa oraz poczuć namiastkę szkolenia spadochronowego na trapezie. Chętnie sprawdziliśmy swoją koordynację ruchową w „Małpim Gaju”.

  Na koniec zarówno Dzieciaki jak i Opiekunowie nie przeszli obojętnie obok prawdziwej wojskowej grochówki ;).

  Wizyta w wojsku dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i byłą doskonałą okazją do poznania zawodu żołnierza w najlepszy dla dzieci, bo bezpośredni sposób. Dzieci były zafascynowane wojskowym klimatem, a ich twarze promieniały radością i energią. Żołnierze również byli zadowoleni z naszej obecności i z możliwości zdradzenia Nam kilku tajników swojej ciężkiej, ale wdzięcznej pracy.  Być może wśród Uczniów naszej szkoły będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę Ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.

  Serdecznie dziękujemy Panu Tomkowi za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie oraz za to, że przekazuje Nam swoje pasje i rozwija w Nas postawy patriotyczne. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że bycie żołnierzem to Honor i Zaszczyt.

   

  Galeria zdjęć: Dni Otwartych Koszar

 • Dlaczego warto zakładać szkolne ogródki?

  Szkolne ogródki mają same zalety. Bez nudy uczą i wychowują. W marcu uczniowie klasy 1b wznowili prace w szkolnym ogródku. (Przez 2 lata zajmowali się nim uczniowie poprzedniej mojej klasy, obecnej 4a). Nikt nie narzekał na brak zajęć. Uczniowie podzieleni na grupy rozpoczęli walkę z chwastami i trawą. Zanurzenie łopaty w ziemi, może być dla dziecka wielkim odkryciem. W ruch poszły motyki, grabie i inne narzędzia ogrodnicze. Porządkowali i przekopywali rabatki, przygotowując je do sadzenia i siania roślin kwiatowych i warzyw. Wspólna praca przyniosła wiele satysfakcji i dobrą zabawę. Mimo wysiłku fizycznego wszystkim dopisywał świetny humor.

  Kolejnego dnia dzieci posadziły przyniesione z domu sadzonki sałaty, posiały rzodkiewki, posadziły truskawki i poziomki, posiały kwiaty. Posadziły również krzewy malin i porzeczek. Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy podarowali rośliny i nasiona. Kolejne prace przed nami.

  Przebywanie w ogrodzie niesie za sobą wiele pozytywów: pobudzenie sprawności ruchowej, wyczulenie na zapachy, kolory, walory zdrowotne, pobudzenie ciekawości i zaostrzenie zmysłu obserwacji.

  Dzięki ogródkowi uczniowie poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą, uczą się obserwować przyrodę oraz doświadczają jej.

  Alicja Śliwa

  Galeria zdjęć: Szkolny ogródek

 • Występy zespołu z Ukrainy

  26 kwietnia 2018 roku gościliśmy uczniów ze szkoły z Tarnopola na Ukrainie, którzy zaprezentowali regionalne ukraińskie tańce oraz pieśni. Pokaz artystyczny nagradzany był gromkimi brawami naszych uczniów, którzy mieli możliwość poznania kultury środkowej Ukrainy.

  W finalnej części wystąpienia wspólnie odśpiewaliśmy po polsku słynną piosenkę „Hej, hej, hej sokoły…Omijajcie góry, lasy doły…”

   

  Galeria zdjęć: Występy zespołu z Ukrainy

 • "Piątkowe Gagatki" podczas przeglądu Młode Talenty 2018

  24 kwietnia 2018 roku mieliśmy zaszczyt reprezentować naszą „Piąteczkę” podczas „Przeglądu Młodych Talentów” organizowanych przez MDK w Oratorium w Bochni. Oprócz nas, swoje umiejętności zaprezentowała grupa z przedszkola nr III w Bochni oraz profesjonalne szkoły tańca. Trzeba przyznać, iż Gagatki rosną, a wraz z nimi umiejętności, które prezentują… Dla nas to największa radość…Wiemy, iż w życiu nie jest tak ważna wygrana, jak sam udział w „walce”… Przed nami kolejne występy poza szkołą: muzyczno- taneczny - 27.05. na Uzborni z okazji Dnia Rodzica oraz inscenizacja bajki „Piekna i Bestia” na zamku w Nowym Wiśniczu.

  Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie;-)

   

                                                                                             K. M-A

   

 • Wyjątkowi goście w naszej szkole

  W słoneczny poniedziałek, 23.04.2018 r do naszej szkoły przybyli uczniowie z kl. III z Rajbrotu wraz z wychowawczynią p.Małgorzatą Mendel oraz p.Magdaleną Paciorek.

  Po uroczystym powitaniu gości przez naszych wspaniałych Gospodarzy – Dyrekcję, dzieci zaproszone zostały do wspólnej zabawy tanecznej podczas „Tańców Hulańców z Piątkowymi Gagatkami”. Następnie mieli okazję zwiedzić zakamarki szkoły z „przeszkolonymi przewodniczkami” – Wiktorią i Faustynką;-). Wesoło bawiliśmy się wspólnie na placu i w sali zabaw, a następnie już w naszej klasie podczas „Parady Trzech Kłamców”. Życzliwą atmosferę niestety kontrolował upływający czas…, bo jak wiemy, wszystko, co dobre, szybko się kończy… i my również musieliśmy się pożegnać. Jednak wspomnienia, pamiątkowe zdjęcia, autografy pozostaną na zawsze… Dziękujemy !!!

   

                                                                                                     K. M-A

  Galeria zdjęć: Wyjątkowi goście w naszej szkole

 • "Z ortografią za pan brat"

  16 kwietnia 2018 roku odbył się SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY – „ Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT” dla uczniów klas trzecich.

  17 uczestników walczyło ze sobą o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII.

   

  Najwięcej punktów uzyskali następujący uczniowie:

  - Kamila Węgrzyn z kl. III a

  - Krzysztof Kursa z kl. III b

  - Sergiusz Bohosiewicz z kl. III c

   

  Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Serdecznie gratulujemy!

  Organizator:

  mgr Bożena Górna - Setlak

 • Wycieczka klasy IVC i VA

  12 kwietnia 2018 roku klasy IVc i Va wyruszyły do Krakowa.  Celem wycieczki było obejrzenie filmu „ Cudowny chłopak” w  Cinema City Krakow Bonarka oraz  wycieczka do HistoryLanduinteraktywnego  centrum odkrywania historii Polski i Polaków mieszczącego się w budynku starego dworca  PKP w Krakowie.

  Film opowiadający historię dziesięcioletniego chłopca, mającego na skutek zaburzeń genetycznych zdeformowaną twarz, dostarczył nam wiele wzruszeń i stanowił znakomitą lekcję wychowawczą.

  W HistoryLandzie czekała nas  emocjonująca podróż przez dzieje Polski w otoczeniu makiet zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO, wyposażonych w liczne interaktywne rozwiązania, multimedialne pokazy.  Naszą przygodę rozpoczęliśmy  w Biskupinie, po drodze odwiedziliśmy pola Grunwaldu,  poznaliśmy obronę Westerplatte i Monte Casino. Przed nami ukazała się makieta Jasnej Góry. Klasztor mogliśmy podziwiać także z lotu ptaka dzięki goglom VR.                                                                                                      

  W HistoryLandzie  nie mogło zabraknąć akcentów krakowskich –makiety Sukiennic, Katedry Wawelskiej, Wieży Ratuszowej i Kościoła Mariackiego. Przy każdej z nich czekały na nas niespodzianki takie jak na przykład interaktywna trąbka, na której można odegrać słynny hejnał mariacki. Naszą historyczną podróż zakończyliśmy w Stoczni Gdańskiej.   

  Po obejrzeniu wystawy mogliśmy w specjalnym pomieszczeniu odpocząć  i bawić się klockami LEGO.

  Wycieczkę uważamy za bardzo udaną .

  Galeria zdjęć: Wycieczka klasy IVc i Va

 • Kolejny wielki sukces Ani Michniak uczennicy klasy IVC

  W kwietniu 2018 roku odbył się  w Czechach w miejscowości Broumov prestiżowy VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Broumovska Klavesa.                                                      

  Szkołę Muzyczną I st. w Sobolowie reprezentowała Anna Michniak.  Występ młodej pianistki zakończył się  dużym sukcesem. 

  Ania otrzymała dwie nagrody:

  - 3 miejsce od Jury Studenckiego

  - wyróżnienie od Jury Głównego

   

  GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

   

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski- Jesteśmy Polką i Polakiem

  „Jesteśmy Polką i Polakiem” to hasło tegorocznego XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Bochnia, zorganizowanego 11 kwietnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 0-III, którzy drogą eliminacji szkolnych zakwalifikowali się do konkursu międzyszkolnego. W zmaganiach konkursowych wzięli udział najlepsi recytatorzy ze wszystkich bocheńskich szkół podstawowych oraz przedszkoli.

  Gminy były reprezentowane przez szkoły podstawowe w Starym Wiśniczu, Łąkcie Dolnej, Grobli, Dziewinie, Mikluszowicach i Chronowie.

  Wśród przybyłych gości nie zabrakło: Sekretarza Miasta Bochnia p. Edyty Groblickiej – Kuc oraz Dyrektora Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni p. Doroty Palej-Maliszczak.

  Oficjalną część konkursu poprzedził krótki taniec z szarfami w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły z grupy 0b pod kierunkiem wychowawczyni p. Marty Michałek.

  Potem rozpoczęły się przesłuchania. Ogółem na scenie wystąpiło 41 młodych deklamatorów.

   

  Jury w składzie: p. Beata Ciećkiewicz, p. Anna Stolarczyk, p. Małgorzata Kowalska- Wróbel, p. Elżbieta Zagórska

  ogłosiło wyniki konkursu, następnie wręczono dyplomy i nagrody:

   

  W kategorii klas 0:

  I m. –  Szymon Kędzior – MP nr 5 w Bochni

  II m  - Maja Sadowska – PSP nr 7 w Bochni

  III m – Gabriela Zuzia – MP nr 6 w Bochni

  Wyróżnienie : Magdalena Kuc – PSP Chronów

   

  W kategorii klas I:

  I m. – Alicja Stokłosa – PSP nr 1 w Bochnia

  II m  - Amelia Łachut – PSP nr 7 w Bochni

  III m – Maja Cieślicka – PSP Stary Wiśnicz

  Wyróżnienie – Anna Kaim – PSP nr 2 w Bochni

   

  W kategorii klas II:

  I m. – Gloria Zajt – PSP nr 5 w Bochni

  II m  - Ismena Łacny – PSP nr 4 w Bochni

  III m – Natalia Kukla – PSP Łąkta Dolna

  Wyróżnienie – Dominika Kolarz – PSP Stary Wiśnicz

   

  W kategorii klas III:

  I m. – Zuzanna Gawłowicz – PSP w Mikluszowicach

  II m  - Wiktoria Jonak – PSP nr 7 w Bochni

  III m – Sergiusz Bohosiewicz – PSP nr 5 w Bochni

  Wyróżnienie – Gabriela Smoter – PSP Stary Wiśnicz

   

  Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród dla uczestników konkursu. Byli to:

  Urząd Miasta Bochnia

  Starostwo Powiatowe

  Kopalnia Soli Bochnia

  Kryta Pływalnia w Bochni

  Hurtownia art. biurowych i szkolnych „Miś”

  Sklep „Cold”

  Sklep komputerowy „Bit Line Computer”

   

  Organizacją tegorocznego konkursu zajęły się: wicedyrektor p. Ewa Gardziel, p. Marta Michałek i p. Joanna Sroga.

  Piękną dekorację przygotowała p. Agata Kufta-Pletty.

  Marta Michałek

  Galeria zdjęć: Powiatowy Konkurs Recytatorski-Jesteśmy Polką i Polakiem

 • Szkolny Konkurs Recytatorski- Jesteśmy Polką i Polakiem

  10 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W nawiązaniu do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, tegoroczne recytacje dotyczyły wierszy o tematyce patriotycznej, zgodnie z tytułem konkursu „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

  W zmaganiach wzięli udział wytypowani przez wychowawców uczniowie klas 0-III. Oceniało ich jury w składzie: przewodnicząca – p. Magdalena Przybyło, p. Edyta Konieczna i p. Dariusz Marszałek.

  Tegoroczni zwycięzcy to:

  W kategorii oddziałów przedszkolnych:

  miejsce I – Karolina Legin gr. 0b

  miejsce II – Wiktor Pabian gr. 0b

  miejsce III – Antonina Lech gr 0a

   

  W kategorii klas pierwszych:

  miejsce I – Oliwia Musiał kl. Ib

  miejsce II – Soraya Nair kl. Ib

  miejsce III – Karolina Bajda kl. Ia

  wyróżnienie – Patryk Mikulski kl. Ia

   

  W kategorii klas drugich:

  miejsce I – Gloria Zajt kl. IIb

  miejsce II – Zuzanna Cabaj kl. IIa

  miejsce III – Natalia Klasińska kl. IIb

  wyróżnienie – Wojciech Tobiasz kl. IIa

   

  W kategorii klas trzecich:

  miejsce I – Sergiusz Bohosiewicz kl. IIIc

  miejsce II – Wiktoria Raczyńska kl. IIIc

  miejsce III – Hanna Gruca kl. IIIa

  wyróżnienie – Arkadiusz Zawada kl. IIIa

  Wszystkim gratulujemy sukcesów.

   

  Organizatorami tegorocznego konkursu były: wicedyrektor p. Ewa Gardziel, p. Marta Michałek i p. Joanna Sroga.

  Dekorację wykonała p. Agata Kufta – Pletty.

  Marta Michałek

  Galeria zdjęć: Szkolny Konkurs Recytatorski - Jesteśmy Polką i Polakiem

 • Wielkanoc, Wielkanoc...

  Z okazji Świąt Wielkanocnych dnia 23.03.2018r, odbył się uroczysty apel. Grupa uczniów z klasy 1a, 7a i 7b przygotowała montaż słowno- muzyczny pod kierunkiem mgr Janiny Brzegowej. Na początku uroczystości Pan Dyrektor zabrał głos i złożył życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej.

  W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej i w świątecznym nastroju młodzi aktorzy przybliżyli zebranym tradycje i zwyczaje świąteczne począwszy od Niedzieli Palmowej do Świąt Wielkanocnych.

  Występ był wzbogacony podkładem muzycznym i śpiewem chóru szkolnego.

  Z radością przyjęliśmy także życzenia od występujących uczniów:

   „Na te radosne Święta Wielkanocne

  Wszyscy się cieszymy

  i Wam wszystkim szczerze z serca dziś życzymy

  Dużo łask od Pana, który z grobu powstał,

  aby w gronie naszym na zawsze pozostał.”

  Na zakończenie apelu jak stary obyczaj każe dyngusiarze pokropili wszystkich wodą. Piątkowe Gagatki zaprezentowały dwa układy taneczne: „ Melodia” oraz „ A la lala”.

   

  Galeria zdjęć: Wielkanoc, Wielkanoc...

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

  W ostatnim tygodniu lutego odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W konkursie tym brało udział  45 uczniów z klas od IV do VII. Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

   

  z klas IV –VI  

  - Amelia Kubać  I miejsce, 

  - Gabriela Krzyszkowska  II miejsce,

  - Aneta Wójcik  III miejsce.

  z klas VII

  -  Oliwier Kłósek - I miejsce,

  - Kamil Klasa - II miejsce,  

  Bartosz Zięba - III miejsce.

  Eliminacja miejskie odbyły się  w naszej szkole w dniu 27 marca 2018r. Uczestniczyło w nich 30 zawodników.

   Bardzo cieszy nas fakt, iż najwyższe lokaty w grupie wiekowej  klas IV-VI uzyskały uczennice naszej szkoły:  Aneta Wójcik i Amelia Kubać.

  Aneta Wójcik zajęła I miejsce i tym samym  przeszła do etapu powiatowego.

  Serdecznie gratulujemy  :))))

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Jana Matejki w Bochni
  ul. Kazimierza Wielkiego 71
  32-700 Bochnia
 • (+14) 61-223-91

Galeria zdjęć