Nawigacja

 • Wspólne kolędowanie

  Wspólne kolędowanie

  „Toczyła się toczyła
  po niebie gwiazdeczka,
  aż zaprowadziła
  nas do Dzieciąteczka (…)”

  9 stycznia, chcąc zachować zwyczaj i przekazać tradycję, w strojach kolędników zawędrowaliśmy w progi sekretariatu szkoły. Tam ogromnie życzliwie przywitali nas Gospodarze- Pan i Pani Dyrektor oraz Panie: Gosia, Patrycja i Pani pedagog. Następnie podążyliśmy dalej z programem słowno-muzycznym, bezinteresownie głosząc radosną nowinę do klas 0-III… Wspólnie, jednym chórem śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się radością;-). Odwiedziliśmy także „Piątkowe Gagatki”, które dzielnie kolędowały przez poprzednie lata… Dziękujemy wszystkim za ogromnie ciepłe przyjęcie, rodzicom za wspaniałe stroje i wsparcie. Dla nas  to nowe doświadczenie, choć troszkę wymagające wysiłku, ale budujące dobre  serca  i to zapamiętamy …

   

  „Niesie się kolęda wysoko do nieba,

  zdrowia Wam życzymy i dobrego chleba.

  Niechaj będzie pokój na calutkim świecie

  i spełni się wszystko cokolwiek pragniecie…”

                                                                                                                                     K. M-A

  Galeria zdjęć: Wspólne kolędowanie

 • „Tańce - hulańce” w Nowym Roku…

  „Tańce - hulańce” w Nowym Roku…

  Z ogromną energią i uśmiechem na twarzy, pośród tanecznych rytmów i wielu przyjaciół wkroczyliśmy w Nowy Rok kalendarzowy... Pierwsze „tańce – hulańce” w 2019 roku już za nami.
  7 styczna, jak co miesiąc, spotykaliśmy się w towarzystwie kl.0-III wraz z wychowawcami, aby wspólnie miło spędzić czas i łączyć się w rytm muzyki. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze pociechy pokochają muzykę i taniec  jeszcze większym sercem. Tego im życzymy…

                                                                                                                         K. M-A

  Galeria zdjęć: Tańce - hulańce

 • Kolęda z wysokości

  Kolęda z wysokości

  4 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni odbył się konkurs „Kolęda z wysokości”.

  W konkursie tym zaprezentowali sie również uczniowie naszej szkoły. O ich sukcesach można przeczytać na stronie:

   

  http://www.bochnia.nstrefa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=800:konkurs-kold-&catid=1:latest-news&Itemid=50.

   

  Gratulujemy !

 • Brawo Gloria !!!

  Brawo Gloria !!!

   

  Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Gloria Zajt z klasy IIIB została laureatką XXII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „ Pierścień św. Kingi” .

  „Pierścień św. Kingi” jest konkursem recytatorskim skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci poezją, w tym poezją religijną.

   

  Przesłuchania finałowe tradycyjnie odbyły się w grudniu w bocheńskiej Kopalni Soli. Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydent Nowego Sącza oraz burmistrzowie Bochni i Starego Sącza.

  Patronat medialny: TVP Kraków, Radio RDN Małopolska, Dziennik Polski, Ziemia Bocheńska, Promyczek Dobra.

   

  240 metrów pod ziemią młodzi artyści prezentowali swój warsztat recytatorski.

  Gloria wygłosiła wiersz Jana Lechonia „ Kolęda”.

   

  Po przesłuchaniu 131 uczestników Jury w składzie: 

  Ewa Stadtmuller – autorka tekstów dla dzieci – przewodnicząca

  Ewelina Grzebinoga – autorka programu TVP ZIARNO

  Marta Kawelec – Polskie Radio Dzieciom

  Józef Mika – aktor i reżyser programów dla dzieci

  wyłoniło zwycięzców. Gloria Zajt zajęła III miejsce w kategorii: klasy I – III.

  Gratulujemy!!!!

  (M.P.)

  Galeria zdjęć: Brawo Gloria !

   

  O sukcesie Glorii można również przeczytać na stronie: http://www.bochnianin.pl/n/kultura/25195/uczennica-psp5-w-bochni-laureatka-ogolnopolskiego-konkursu-recytatorskiego?fbclid=IwAR1FssAuB126YDSA6ykMXXkVIlBHhGl_f5EsR-08dHHjot-5kCNbNkZ_KKk

   

   

 • Jasełka bożonarodzeniowe

  Jasełka bożonarodzeniowe

  „Znowu minął rok,
  znów za oknem pada śnieg,
  blask choinki w domu lśni,
  bo świąteczne idą dni.
  Kolędnicy już odwiedzają każdy dom,
  dzwonią sanie pośród zasp,
  bo kolędy nadszedł czas (…)”

   

  Jest taki dzień…bardzo ciepły choć grudniowy…, w domu, w pracy w szkole spotykamy się wówczas w większym gronie, aby zapewnić o swoim wzajemnym szacunku, przyjaźni, a także  podziękować za cały rok wspólnych chwil i prosić o następny szczęśliwy, wspólny rok.

  Z naszą „szkolną, piątkową rodzinką” spotkaliśmy się 21.12.2018 r w dużej sali gimnastycznej, gdzie Nasi Drodzy Gospodarze obdarzyli nas jak zwykle ciepłym uśmiechem, a Pan Dyrektor dodatkowo przywitał wszystkich zgromadzonych, składając jednocześnie serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

  W tym roku mieliśmy niezwykłą radość złączyć siły klasy Ic i IV c („Gagatków”) oraz przygotować jasełka bożonarodzeniowe oraz słowno – muzyczny program kolędników. Doskonała współpraca i entuzjazm dzieci sprawiał, iż mimo wysiłku, jaki wszyscy włożyli w tą uroczystość, czujemy się bardzo szczęśliwi i zmotywowani do kolejnych występów;-). Wszystkim, którzy obdarzyli nas wsparciem: nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, serdecznie dziękujemy. Dobrze jest mieć tak wielu przyjaciół, którzy służą pomocą…

  Pragniemy nadmienić także, iż 14 grudnia mieliśmy zaszczyt wystąpić podczas wigilii członków Związku Nauczycielstwa Polskiego, gdzie jak zawsze zostaliśmy ogromnie ciepło przyjęci. Wszystkim składamy serdeczne życzenia: zdrowia, radości, spełnienia marzeń, miłości i ciepła rodzinnego, którego każdy tak bardzo potrzebuje… „Już gwiazda świeci nam świeć gwiazdo światu świeć, bo ciemności i zła w ludzkich sercach wnet nadejdzie kres…”

                                                                                                                         M.G-W i K.M-A

  Galeria zdjęć: Jasełka

 • DZIĘKUJEMY !

  DZIĘKUJEMY !

  „ Dziś pożegnania nadszedł czas,
  bo Pani Marysia żegna nas.
  Uśmiechem na twarzy zawsze nas witała,
  Cała Piąteczka Ją bardzo kochała.
  Za Wszystko Ogromnie Dziękujemy
  Ogromną Wdzięczność Zawsze Czujemy”

  21 grudnia Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły pożegnali odchodzącą na emeryturę (po 30 latach pracy zawodowej) panią Marię Gacę.
  Serdecznie dziękujemy raz jeszcze pani Marysi za pyszne domowe obiady, otwarte serce i ciepło, którym otaczała Nas każdego dnia. Na nowym etapie życia życzymy spełnienie niezrealizowanych dotąd marzeń, sił i chęci do odkrywania nowych pasji oraz wielu powodów do uśmiechu. Zapraszamy jednocześnie do częstego odwiedzania Naszej Szkoły, będziemy bardzo tęsknić.

  Galeria zdjęć: Królowa kuchni :)

 • Święta tuż, tuż

  Święta tuż, tuż

  Coraz bliżej święta” – czyli jak trzecioklasiści robili ekologiczne stroiki.

   

  Zapach igliwia, błyszcząca choinka, ogień buszujący w kominku – to znak, że rozpoczął się już okres świątecznych przygotowań. Czas, w którym przypominamy sobie o bożonarodzeniowych tradycjach, uroczystym nastroju i atmosferze podekscytowania.

  Uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Bożeną Górną-Setlak wzięli udział w świątecznych , ekologicznych warsztatach przyrodniczych przeprowadzonych w ramach Programu Edukacji Leśnej przez leśników, panią Beatę Węgrzyn i pana Kamila Daszczyka, którzy przynieśli do klasy potrzebne materiały do wykonania świątecznych stroików. Było tego mnóstwo: szyszki, patyczki, suszone owoce, żołędzie, nasiona, gałązki itp. Należało tylko wykazać się inwencją twórczą. Oczywiście nie zapomnieliśmy o podstawowych zasadach BHP. Goście cierpliwie nam pokazywali, objaśniali, donosili odpowiednie produkty, służyli radą i pomocą każdemu z nas, Z wielką radością wykonywaliśmy swoje stroiki. Potem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

  Bardzo serdecznie dziękujemy pani Beacie i panu Kamilowi za wspólnie spędzony czas i przeprowadzenie ciekawych zajęć ekologiczno- przyrodniczych.

  bgs

  Galeria zdjęć: Święta tuż, tuż

 • Coraz bliżej święta...

  Coraz bliżej święta...

  Piątkowa wycieczka do fabryki bombek "Szklana Gwiazda" w Brzesku wprowadziła uczniów klas pierwszych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci poznały cały proces tworzenia szklanych bombek choinkowych począwszy od projektu, po dekorowanie i pakowanie gotowych ozdób w odpowiednie pudełka. Najwięcej emocji zbudził fakt, że bombki, które tam się tworzy mogą przybierać właściwie każdy kształt np. gitary, statku, samolotu czy niedźwiedzicy na rowerze. Na koniec każdy mógł własnoręcznie ozdobić bombkę według własnego pomysłu i oczywiście zabrać do domu, jako wyjątkową pamiątkę. Dziękujemy właścicielowi fabryki za oprowadzenie i sympatyczne przyjęcie.

  Marta Michałek

  Galeria zdjęć: Coraz bliżej święta...

 • Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury

  Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury

  W ramach projektu "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury" naszą szkołę odwiedził przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja Pan Bogusław Zawiślak i przybliżył Dzieciom opowiadania z książeczki "Świat w piżamie".
   

  Serdecznie Dziękujemy

  Galeria zdjęć: Mały Miś w świecie Literatury

 • Piękna nasza Polska cała

  Piękna nasza Polska cała

  W ramach zakończenia projektu "Piękna nasza Polska cała" w naszym oddziale przedszkolnym odbył się turniej wiedzy patriotycznej.


  Sześciolatki spisały się na medal
  I m. zajął Wojtek Piątek
  II m. zajął Kamil Płaczek
  III m. zajął Mateusz Lis

   

  Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z Waszej wiedzy !!

   

  Galeria zdjęć: Piękna nasza Polska cała

 • Nauczyciel na medal - Szkoła na medal

  Nauczyciel na medal - Szkoła na medal

  29 listopada 2018 roku w siedzibie Uniwersytetu Pedagogicznego odbył się finał plebiscytu Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego – NAUCZYCIEL NA MEDAL oraz SZKOŁA ROKU. Pod honorowym patronatem marszałka województwa małopolskiego oraz rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

  Podczas gali nagrodzeni zostali najlepsi nauczyciele z Małopolski wytypowani przez uczniów i rodziców. Do konkursu zgłoszone zostały też szkoły przyjazne uczniom i ich rodzicom.

  Miło nam poinformować, że tytuł NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018 w kategorii: nauczyciel klas I – III otrzymała  nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Matejki w Bochni - Alicja Śliwa – wychowawczyni klasy IIb - za zajęcie 1 miejsca w powiecie bocheńskim.

  Bocheńska  „ Piątka” zajęła też 1 miejsce w powiecie w kategorii: SZKOŁA ROKU 2018.

   

  GRATULUJEMY

                                                                                                                        (M.P.)

  Galeria zdjęć: Nauczyciel na medal - Szkoła na medal

 • Zjazd wróżek i wróżbitów

  Zjazd wróżek i wróżbitów

  „Czary-mary,

  hokus, pokus,

  abrakadabra, bum…”

  Andrzejki to magiczny wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada na cześć świętego Andrzeja, patrona Szkocji. Na początku Andrzejki traktowano bardzo poważnie, indywidualnie, w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, obecnie Andrzejki  są miłą rozrywką  dla dzieci i młodzieży.

  Dla nas, to czas przyjemnej, magicznej zabawy, w której uczestniczyliśmy w poniedziałek 26 listopada 2018 roku. Wtedy to uczniowie klas 0 – I ( w strojach wróżek i wróżbitów) wraz z wychowawczyniami  (także wróżkami)  przybyli na niecodzienną, małą salę gimnastyczną. Zostaliśmy tam życzliwie przywitani przez Gospodarzy szkoły - naszą Dyrekcję, która rozpoczęła zjazd. Następnie pląsaliśmy w rytm skocznej muzyki życząc wszystkim pomyślnego roku, a później na poszczególnych stanowiskach wróżyliśmy sobie wspaniałą przyszłość…

  Wszystkim, którzy włączyli się w  przygotowanie Andrzejek, serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                     K. M-A

  Galeria zdjęć: Zjazd wróżek i wróżbitów

 • Ogólnoposki Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI"

  Ogólnoposki Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI"

  W dniu 27 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni odbyły się eliminacje do konkursu Polskiej Poezji Religijnej „ Pierścień Św. Kingi”. Do konkursu stanęło 21 uczniów reprezentujących klasy I – VI.

  Komisja konkursowa w składzie: mgr Magdalena Przybyło, mgr Bogumiła Barbach - Sroka, ks. Paweł Skraba wyłoniła po 3 uczniów w kategorii klas I-III i dwóch z kategorii IV-VI.

   

  M

  Imię i nazwisko

  Klasa

  Autor

  Tytuł wiersza

  1.

  GLORIA ZAJT

   

  III B

  Jan Lechoń

  „Kolęda”

  2.

  GABRIEL WĘGRZYN - WISNIOWSKI

  III A

  Antoneta Anna Bednarek

  „Jak dobrze mieć anioła”

  3.

  ALEKSANDRA KRAWCZYK

  I C

  Władysław

  Jamróz

  „Szacunek”

   

  M

  Imię i nazwisko

  Klasa

  Autor

  Tytuł wiersza

  1.

  KINGA SŁONIOWSKA

  V A

  Małgorzata Nawrocka

  „Czego Pan Bóg nie może”

  2.

  MONIKA

  LIS

  V C

  Anastassis

  „Chcę tak jak On”

   

  Wyżej wymienione osoby zostały zakwalifikowane do etapu rejonowego konkursu.

   

  Ks. Paweł Skraba

  Galeria zdjęć: Polska Poezja Religijna

 • Warsztaty projektowania w świetlicy

  Warsztaty projektowania w świetlicy

  „Taniec z kolorami ”  to tytuł zajęć plastycznych, do których świetlica szkolna i Klub Przyjaciół Bolka i Lolka zaprosiły swoich podopiecznych w środę 28 listopada. Warsztaty poprowadził nasz gość specjalny pani Barbara Szkołdrowska z Biblioteki Pedagogicznej. Świetliki zapoznały się z postacią Zofii Stryjeńskiej-prekursorki w dziedzinie sztuki i życia, wspanialej projektantki i malarki. Inspirowani tą wspaniałą twórczością przystąpili do projektowania własnych kilimów, ubrań, talerzy.  Wraz z Klubem Przyjaciół Bolka i Lolka byliśmy wdzięczni pani Basi za zajęcia, a współpracę mamy nadzieję kontynuować.

   

                                                                 Anna Staniszewska

  Galeria zdjęć: Taniec z kolorami

 • Magiczny Dywan

  Magiczny Dywan

  Szanowni Rodzice, w ostatnim tygodniu udało nam się zainstalować „Magiczny Dywan”.

  „Magiczny Dywan” jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym jednocześnie funkcję podłogi interaktywnej, stanowi pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych.

  Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy bawili się Razem z Nami  na pikniku szkolnym. Dzięki Państwa  pomocy i ofiarności nasza szkoła wzbogaciła się o nową pomoc dydaktyczną, która służyć nam będzie przez wiele lat i mamy nadzieję, że przyniesie wiele radości naszym uczniom.

  Galeria zdjęć: Magiczny Dywan

 • Warsztaty w Filharmonii

  Warsztaty w Filharmonii

  Na co dzień chodzimy do Filharmonii na koncerty. Jak one jednak powstają? Jak wygląda codzienna praca orkiestry i dyrygenta? Z bliska i „od kuchni”? 15 listopada 2018 roku w ramach Klubu Młodego Widza zorganizowany został wyjazd do Krakowskiej Filharmonii. 35 uczniów wzięło udział w warsztatach.

  Podczas warsztatów dzieci poznały bliżej Filharmonię, orkiestrę symfoniczną i jej muzyków. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy wzięli udział w próbie orkiestry. Dzieci mogły wejść na estradę, zobaczyć z bliska organy, porozmawiać z muzykami.

  Przy okazji pobytu w Krakowie, korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu.

  Beata Szewczyk

  Galeria zdjęć: Warsztaty w Filharmonii

 • Podróż w czasie

  Podróż w czasie

      W piękny listopadowy dzień uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Bożeną Górną- Setlak i panią Marią Tomzik wybrali się do Nowego Wiśnicza malowniczego miasteczka pełnego urokliwych miejsc.

      Główną atrakcją dnia była podróż po wszystkich zakamarkach pięknej budowli jaką jest Zamek w Wiśniczu. Najpierw pani przewodnik oprowadzając nas po zamku opowiedziała nam wiele historycznych ciekawostek ,a potem zamieniając się w nietoperza przyglądaliśmy się temu wszystkiemu z bliska. Ach co to była za atrakcja !

  Trasa multimedialna, którą podróżowaliśmy dostarczyła nam wiele emocji. Zwiedzaliśmy podziemia, tajne przejścia na dziedziniec wewnętrzny, kuchnię, salę balową, galerię sali rycerskiej itp.

      Następnie w tajemniczej scenerii wysłuchaliśmy historycznej pogadanki połączonej z pokazem alchemicznego sprzętu i wybuchowych doświadczeń. Przybliżono nam postać najsłynniejszego polskiego alchemika Michała Sędziwoja urodzonego w Łukowicy koło Limanowej.

      W części praktycznej przeprowadzaliśmy różne doświadczenia i eksperymenty. Na koniec zrobiliśmy własne perfumy, które podarujemy naszym mamom.

      W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się między innymi przy pomniku naszego patrona Jana Matejki. Wszystko bardzo się nam podobało. Zadowoleni wróciliśmy do domów.

   

  Galeria zdjęć: Podróż w czasie

 • Sadzimy "Drzewo Pamięci" - z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

  Sadzimy "Drzewo Pamięci" - z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

  9 listopada w ramach ogólnopolskiego projektu „Piękna Nasza Polska Cała” posadziliśmy „Drzewo Pamięci”. Jest ono symbolem życia i wolności, a także jedną z wielu  przewidzianych na ten wyjątkowy rok form uczczenia 100-lecia Niepodległości Naszej Ojczyzny.

  Nasze Sześciolatki z radością i niezwykłym entuzjazmem przystąpiły do tego zadania. Wraz z Dyrekcją  z zapałem i uśmiechem podjęły się jego realizacji, czego efektem było posadzenie drzewka, któremu nadaliśmy wdzięczne imię „Józef”, na cześć Marszałka Józefa Piłsudskiego, który stał się symbolem wygranej walki o Niepodległość Polski.

  Mamy nadzieję, że posadzone drzewko wyrośnie na piękne i zdrowe drzewo, które przez kolejne lata będzie nam przypominało o tej wyjątkowej setnej rocznicy Niepodległości Naszej Polski.

  Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Beacie Węgrzyn za dostarczenie nam pięknego drzewka.

  Galeria zdjęć: "Drzewo Pamięci"

 • Występ uczniów PSP5 w Domu Bochniaków

  Występ uczniów PSP5 w Domu Bochniaków

  6 listopada 2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej odbył się wernisaż wystawy

  „ OLGA LEOPOLDYNA STAWECKA ( 1896 – 1933)

  PORUCZNIK – ZAKONNICA Z BOCHNI”

  Wystawa poświęcona była bochniance – która swoje życie poświęciła walce o niepodległość. Wraz z wybuchem pierwszej wojny światowej Leopoldyna włączyła się czynnie w odrodzenie kraju.

  Do końca sierpnia 1914 roku na krakowskie Oleandry wyruszyło z Bochni 350 żołnierzy. Wśród ochotników znalazła się Leopoldyna Stawecka. Jako siedemnastoletnia dziewczyna  pod męskim nazwiskiem wstąpiła do Legionów Polskich i nawiązała kontakt ze Związkiem Strzeleckim. Krótki czas walczyła na froncie.

  Ranna -  ponownie na front wróciła po czterech latach. Walczyła  w obronie Lwowa, Wilna,  w Bitwie Warszawskiej, w formacjach Ochotniczej Legi Kobiet .

  Otwarcie wystawy wzbogacił występ  uczniów naszej szkoły. Zaprezentowano program „ Nieskończenie Niepodległa”. Wśród patriotycznych wierszy i pieśni znalazła się „ Pieśń I Ochotniczej Legii Kobiet".

  (M.P.)

  Galeria zdjęć: Występ uczniów PSP5 w Domu Bochniaków

  O wystawie w Domu Bochniaków oraz koncercie uczniów naszej szkoły można również przeczytać na stronie  http://bochniazbliska.pl/kultura/bochnia-wystawa-koncert-i-pasowanie-nowych-czlonkow-w-stowarzyszeniu-bochniakow/

 • „Tańce Hulańce”

  „Tańce Hulańce”

  „Tańce Hulańce” to cykl comiesięcznych, taneczno - gimnastycznych spotkań dla uczniów klas 0-III. Celem ich jest „roztańczenie” młodych pokoleń, wzbudzenie zainteresowania tańcem, a także przede wszystkim promowanie zdrowego trybu życia, którego ruch jest nieodłącznym elementem. Zajęcia te również pełnią funkcję towarzyską i integracyjną, gdyż mamy okazję zobaczyć swoich młodszych i starszych znajomych i rówieśników. Dziękujemy wszystkim wychowawcom i nauczycielom za tak liczny udział i opiekę podczas spotkania. Pierwsze „Tańce Hulańce”w tym roku mamy za sobą, powtórzyliśmy podstawowe kroki fitness, taniec brazylijski i dyskotekowy. Zapraszamy na kolejne już w grudniu.

                                                                                                                                        K. M-A

  Galeria zdjęć: Tańce Hulańce

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Jana Matejki w Bochni
  ul. Kazimierza Wielkiego 71
  32-700 Bochnia
 • (+14) 61-223-91
  e-mail: bochnia@ps5.pl

Galeria zdjęć