„Mali i duzi architekci”– to kolejny temat realizowany z projektu "Z kulturą mi do twarzy".
Tym razem dzieci świetlicowe w trakcie tych zajęć wcieliły się w rolę budowniczych. Do dyspozycji mieli różne materiały m.in. klocki, kubki plastikowe, roli, butelki pet oraz patyczki logopedyczne.
Zanim dzieci przystąpiły do tworzenia ciekawych i nowoczesnych budowli uczestniczyły w pogadance dotyczącej zawodu architekta - którą poprowadził sam architekt p. Agata Kufta - Pletty.
Dzięki zajęciom dzieci zrozumiały, „że aby osiągnąć wspólny cel potrzebna jest współpraca, a jedynym ograniczeniem w budowaniu jest ich wyobraźnia”. Kreatywne zajęcia z udziałem naszych świetliczaków to coś więcej niż budowanie- to przede wszystkim doskonała okazja do wspólnej zabawy, budowania, wzmacniania więzi koleżeńskich i doskonalenia umiejętności pracy w grupie.
Kreatywna Świetlica
