Nawigacja

Osiągnięcia uczniów

Konkursy języka angielskiego w roku szkolnym 2017/2018 – osiągnięcia:

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych

udział w eliminacjach rejonowych:

Zofia Złomańczuk, kl.7B

Zofia Puchalska, kl. 7B

Tomasz Migdał, kl. 5B

 

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego:

miejsce I – Szymon Zięba, kl. 7A

miejsce II – Tomasz Migdał, kl.5B

miejsce III – Michał Olesiński, kl.7A

 

 

Postacie, miejsca, wydarzenia w historii „Solidarności” mojego regionu - konkurs wojewódzki

 

III miejsce - laureaci : Mikołaj Brzegowy, Patryk Ryszka ,Marcel Szewczyk – kl. VIA

 

 

Sukcesy młodych szkolnych matematyków

 

Szymon Zięba z klasy VIIa uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Greta Gefert z klasy IVb i Stanisław Babicz z klasy IVa uczestniczyli w etapie wojewódzkim matematycznego konkursu dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych Województwa Małopolskiego – Krakowska Matematyka 2017/2018 organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Adam Gut z klasy IIIa, Stanisław Babicz, Piotr Tobiasz i Witold Gajewski z klasy IVa oraz Szymon Zięba z klasy VIIa otrzymali wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym roku szkolnym.

 

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla klas IV – VII

klasy IV-VI

I miejsce  - Piotr Paluch  klasa VIB

I miejsce – Julia Ponikau  klasa IVA

II miejsce - Emilia Bogacka  klasa VA

III miejsce – Emilia Cabaj  klasa VB

III miejsce - Weronika Kachniarz klasa VIA

klasy VII

I miejsce - Zofia Złomańczuk klasa VIB

II miejsce - Kamil Klasa  klasa VIA

III miejsce - Zuzanna Łącka klasa VIB

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO

KLAS IV – VII

 

KLASY IV

 

MIEJSCE I  Mazurkiewicz Szymon, kl. IV a

MIEJSCE II  Paluch Aleksander, kl. IV a

MIEJSCE III  Norek Dominik, kl. IV a

MIEJSCE III  Babicz Stanisław, kl. IV a

 

KLASY V – VII

 

MIEJSCE I  Kukla Mateusz, kl. IV b

MIEJSCE II  Babicz Aleksandra, kl. V b

MIEJSCE III  Zięba Szymon, kl VIIa

 

VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY  " Przyroda w Kolorach - W świecie psowatych "

Organizatorzy:

- Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie

- MDK,  ul.Grunwaldzka - Kraków

wyróżnienie - ZOFIA ZŁOMAŃCZUK, kl.VII b

 

 

" TRANSPLANTACJA OCZAMI DZIECKA " – Powiatowy Konkurs Plastyczny

 

W kategorii szkół podstawowych -

 

I miejsce - DARIA MAZUREK  z kl.VIa

II miejsce - ALEKSANDRA BABICZ z kl.V

wyróżnienie - KINGA SZCZUDŁO z kl.V b

 

 

W kategorii klas gimnazjalnych -

 

I miejsce - ZUZANNA LEKKA z kl. VII b

III miejsce - ALEKSANDRA CHODUR z kl. VII a

wyróżnienie - MARTYNA MORDARSKA z kl. VII b

 

 

Konkurs wiedzy o Bad Salzdetfurth - II etap konkursu

 

I miejsce – Julia Ponikau  kl. IVa  

 

 

„Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT”- Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III

 

III miejsce - Kamila Węgrzyn z klasy III a

 

 

„JA I KULTURA” – konkurs plastyczny organizowanym przez 13 Drużynę Wędrowniczą działającą przy

1 Środowiskowym Szczepie Drużyn Bocheńskich „Gniazdo”

 

kategoria: klasy 1-3 szkóły podstawowe

 

Wyróżnienie:

 

Karolina Biernat  kl. II a

 

Dariusza Zawada kl. II a

 

 

" OCHRONA ŚRODOWISKA POPRZEZ SEGREGACJĘ ODPADÓW "- konkurs plastyczny

 

II miejsce  -    DARIA  MAZUREK   z kl.VI a

 

 

 

" INSPIRACJE " - konkurs plastyczny

 

kategoria klas od I - III

 

I miejsce  - NATALIA KLASIŃSKA z kl. II b

 

wyróżnienie - FRANCISZEK PRZYBYŁO z kl. I b

wyróżnienie - EMIL GAJEWSKI z kl. II a

 

kategoria klas od IV - VI

 

I miejsce - DOMINIK NOREK z kl. IV a

 

VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Broumovska Klavesa  -Czechy

Anna Michniak  klasa IVC

- 3 miejsce od Jury Studenckiego

- wyróżnienie od Jury Głównego

 

Tegoroczni zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Jesteśmy Polką i Polakiem” 

/ 10 kwietnia 2018r. :

W kategorii oddziałów przedszkolnych:

miejsce I – Karolina Legin gr. 0b

miejsce II – Wiktor Pabian gr. 0b

miejsce III – Antonina Lech gr 0a

 

W kategorii klas pierwszych:

miejsce I – Oliwia Musiał kl. Ib

miejsce II – Soraya Nair kl. Ib

miejsce III – Karolina Bajda kl. Ia

wyróżnienie – Patryk Mikulski kl. Ia

 

W kategorii klas drugich:

miejsce I – Gloria Zajt kl. IIb

miejsce II – Zuzanna Cabaj kl. IIa

miejsce III – Natalia Klasińska kl. IIb

wyróżnienie – Wojciech Tobiasz kl. IIa

 

W kategorii klas trzecich:

miejsce I – Sergiusz Bohosiewicz kl. IIIc

miejsce II – Wiktoria Raczyńska kl. IIIc

miejsce III – Hanna Gruca kl. IIIa

wyróżnienie – Arkadiusz Zawada kl. IIIa

 

Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Jesteśmy Polką i Polakiem” 

/ 11 kwietnia 2018r.  :

W kategorii klas drugich:

Gloria Zajt z klasy IIb  - miejsce pierwsze

W kategorii klas trzecich:

Sergiusz Bohosiewicz z kl. IIIc – miejsce trzecie

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – etap miejski

Kategoria: klasy IV-VI

Aneta Wójcik- I miejsce

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – etap szkolny

 klasy IV –VI 

- Amelia Kubać  I miejsce, 

- Gabriela Krzyszkowska  II miejsce,

- Aneta Wójcik  III miejsce.

klasy VII

-  Oliwier Kłósek - I miejsce,

- Kamil Klasa - II miejsce, 

- Bartosz Zięba - III miejsce

 

Konkurs plastyczny pt. "Nowy pomnik Króla"

 

II miejsce - Kacper Serafin kl. IV B

III miejsce - Laura Zych kl. V A

 

IX Międzynarodowy Konkurs „ Młody Wirtuoz” w ramach XIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego  „ Bieszczady bez granic” – Sanok 2018

Laureat – Anna Michniak kl. IVC

 

Świąteczny Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt – Bochnia 2017

Najlepsza Zawodniczka  turnieju – Antonina Więcek kl. IVC

 

"EKO - CHOINKA" miejski konkurs plastyczny

 

I miejsce JAKUB GADZINA z kl. IV c, w kategorii klas IV - VI

III miejsce HUBERT PIEC z kl. II a, w kategorii klas O - III

 

Dookoła Świata- JAPONIA

 

WYNIKI II ETAPU KONKURSU WIEDZY O JAPONII – część teoretyczna

I miejsce: Jan Hołda kl. IVa

Szymon Mazurkiewicz kl. IVa

II miejsce: Adrianna Mucha kl. VIa

III miejsce: Weronika Kachniarz kl. VIa

Jacek Cefal kl. VIIa

WYNIKI  KONKURSU WIEDZY O JAPONII- część plastyczna

I miejsce: Kamila Węgrzyn kl. IIIa

II miejsce: Zuzanna Waśniowska kl. IIa

III miejsce: Aleksander Piec kl. IIIb

Wyróżnienia: Faustyna Trojan kl. IIIc

Dominik Norek kl. IVa

 

BOCHEŃSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „ KOLĘDA Z WYSOKOŚCI ”                 

W kategorii klasy IV – VI – Kinga Słoniowska  - I miejsce                                                                                                    Piotr Paluch  – II miejsce

W kategorii klasy VII – klasy gimnazjalne – Emilia Filipek  – I miejsce

 

 

Gminny Konkurs Plastyczny MDK Bochnia – „Światło i mrok”

 

Wyróżnienia:

Aleksandra Chodur kl. VII a

Laura Zych kl. V a

Anna Florczyk kl. VII b

 

Kuratoryjny Konkurs Biblijny-  „ Z Dobrą Nowiną przez życie”

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie:

Szymon Zięba VIIA

Jan Kalinowski VIB

Patryk Ryszka VIA

Aleksandra Babicz VB

Paulina Rzepecka VB

Tomasz Płaczek VA

Małgorzata Adamczyk VB

Franciszek Zięba VB

Kamil Klasa VIIA

 

Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „ Pierścień św. Kingi”

Kategoria klasy:  I – III

1 miejsce – Gloria Zajt – kl. IIB

 

Kategoria: klasy IV – VII

1 miejsce-  Kinga Słoniowska - kl. IVA

 

Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „ Pierścień św. Kingi” – etap szkolny

Kategoria: klasy I – III

1 miejsce – Gloria Zajt – kl. IIB

2 miejsce – Gabriel Węgrzyn – Wiśniewski -  kl. IIA

3 miejsce – Sergiusz Bohosiewicz – kl. IIIC

 

Kategoria: klasy IV – VII

1 miejsce – Małgorzata Adamczyk  - kl. VB, Kinga Słoniowska - kl. IVA

3 miejsce – Julia Ponikau – kl. IVA

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się   22 listopada 2017r. w PSP 7 w Bochni.

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Jana Matejki w Bochni
    ul. Kazimierza Wielkiego 71
    32-700 Bochnia
  • (+14) 61-223-91

Galeria zdjęć