• Rok szkolny 2023/2024

• MAŁOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

• Duży sukces uczniów Naszej szkoły! Stanisław Zięba i Przemysław Babicz wywalczyli tytuły finalistów Maloposkiego Konkursu Historycznego. Wielkie Gratulacje !

• XXII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

• 20 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Bochni odbył się XXII Powiatowy Konkurs Matematyczny uczniów klas 3 "Mistrz Matematyk" 🧮

Celem konkursu było rozwijanie oraz pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, kształcenie samodzielnego i twórczego myślenia, stymulowanie pracowitości i wytrwałości, wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce i promowanie dorobku oraz osiągnięć uczniów.

Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas 3 uzdolnionych matematycznie. Mieli oni szansę wykazania się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi w 17 różnych zadaniach.

W zmaganiach udział wzięło 26 uczniów z Bochni oraz gmin: Nowy Wiśnicz, Drwinia, Trzciana, Żegocina i Czchów.

Laureatem konkursu został

I miejsce:

👉Aleksander Kawalec – SP 5 Bochnia

• MAŁOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

• Wielkie gratulacje dla uczniów SP 5 za awans do etapu wojewódzkiego w Małopolskim Konkursie Historycznym.

PRZEMYSŁAW BABICZ

STANISŁAW ZIĘBA

• Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Kopalnia Soli Bochnia oraz inne zabytki UNESCO w Małopolsce".

• 24 stycznia 2024 roku odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy ,,Kopalnia Soli Bochnia oraz inne zabytki UNESCO w Małopolsce". W obecności Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Burmistrza Bochni do konkursu stanęli uczniowie szkół podstawowych powiatu bocheńskiego, którzy byli zwycięzcami etapu szkolnego. Miło Nam się pochwalić, że I miejsce w tym konkursie zdobył uczeń naszej szkoły- Stanisław Zięba. Nagrodą w konkursie był laptop o wartości 3 tysiecy złotych! Gratulujemy!!

• IGRZYSKA DZIECI W KOSZYKÓWCE

• Koszykarki z "piąteczki" wywalczyły 1 miejsce w zawodach miejskich Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt. 🥇🏆🏀

We wtorek 23.01 dziewczęta z klas 6-4 wywalczyły mistrzostwo Bochni w zawodach koszykówki. Pewnie wygrały swoje mecze:

SP5 - SP1 34-9

SP5 - SP4 23-10

SP5 - SP2 26-4

Pod koniec lutego odbędą się zawody powiatowe.

Wielkie brawa i Gratulacje dla naszych reprezentantek. 🥰🤩🤗👌👏

• BRĄZOWY MEDAL

• Nasze koszykarki wywalczyły brązowe 🏀🥉🏆 medale w Finale Wojewódzkim w Koszykówce 3x3 w ramach Igrzysk Dzieci.⛹️‍♀️👏🫶💪

Brakło naprawdę niewiele wygrane z : SP1 Tarnów, SP 3 Nowy Sącz, SP Jaruszowice i tylko przegrana z SP Sieniawa. Niestety w "małej tabeli" zadecydowała kolejność:

🥇 SP 1Tarnów

🥈SP Sieniawa

🥉SP 5 Bochnia

4. SP 3 Nowy Sącz

5. SP Jaruszowice

Reprezentowały naszą szkołe: Karolina Legin, Aleksandra Krawczyk, Zuzanna Rudnik, Maja Krzyszkowska

Gratulacje 💣👌👐🫶🙌💪

• MARTWA NATURA

• Dnia 14.11 odbyło się w MDK Bochnia rozdanie nagród w konkursie plastycznym „ Martwa natura”. Na konkurs wpłynęła ponad 200 prac. Temat był trudny gdyż dodatkowo należało wykonać prace w technice mieszanej. Nagrodzenie uczniowie z naszej szkoły ;

w kategorii kl. 1-3

I miejsce Roksana Zając kl IIa

III miejsce Szymon Raczyński

w kategorii kl. 7- 8

I miejsce Arwena Sobaś kl. VII a

• XX MEMORIAŁ PŁYWACKI im. JANA KOTA

• Tymon Pajor - kategoria: 25m chłopcy styl dowolny rocznik 2016

Yeva Khomych - kategoria: 50m dziewczęta styl dowolny rocznik 2013

Oliwia Gebler - kategoria: 50m dziewczęta styl dowolny rocznik 2010

• Koszykarki z "piąteczki" mistrzyniami powiatu w 3x3

• W czwartek 19 października w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni rozegrano zawody powiatowe w koszykówce 3×3 dziewcząt. Zawody rozegrano w ramach eliminacji do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci.

W zawodach wzięło udział pięć szkół z powiatu bocheńskiego: Szkoła Podstawowa w Borku, Szkoła Podstawowa w Bogucicach, Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni.

Do finału rejonowego awans wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Bochni.

Wyniki:

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu 8-1

Szkoła Podstawowa w Bogucicach – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni 0-4

Szkoła Podstawowa w Borku – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni 2-9

Szkoła Podstawowa w Bogucicach – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu 2-3

Szkoła Podstawowa w Borku – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni 2-8

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Bogucicach 5-1

Szkoła Podstawowa w Borku – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu 4-1

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni 1-6

Szkoła Podstawowa w Bogucicach – Szkoła Podstawowa w Borku 4-6

Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu 6-2

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni

2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni

3. Szkoła Podstawowa w Borku

4. Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu

5. Szkoła Podstawowa w Bogucicach

• SZTAFETA PRZEŁAJOWA

• Wielkie brawa dla naszych sztafet przełajowych, które wywalczyły 3 miejsca na zawodach powiatowych. Chłopcy z klas 5-6 i 7-8 oraz dziewczęta klasy 7-8.

👌👏🤩🏆🥉🏃‍♀️🏃

• SZTAFETA BIEGOWA

• Sztafety biegowe z awansami do zawodów powiatowych 🏃‍♀️🏃

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta i chłopcy w miejskich Sztafetowych Biegach Przełajowych. Chłopcy z klas 5-6, oraz dziewczęta i chłopcy z klas 7-8 wywalczyły 2 miejsca 🥈i awans do zawodów powiatowych.