Nawigacja

Klub Młodego Widza Klub miłośników Bolka i Lolka Szkolne Koło Wolontariusza Piątkowe Gagatki Szkolny Klub Młodych Aktywnych Osób

Zajęcia rozwijajace zainteresowania i uzdolnienia uczniów

Piątkowe Gagatki

Zespół artystyczny (muzyczno – taneczno – teatralny)
„Piątkowe Gagatki” tworzą uczniowie klasy I c, a obecnie już III c wraz z wychowawczynią Karoliną Mendel - Augustyn. Powstał on nieoficjalnie na początku roku szkolnego 2015 / 2016, a jego nazwa zabrzmiała 20 października 2015 roku. Wtedy to zespół aktywniej włączył się w „ubogacenie” imprez szkolnych i pozaszkolnych.

 

„Gagatki”, bo choć kochane i talent mają, to wciąż jeszcze rozrabiają…, „Piątkowe”, gdyż ze szkoły nr 5 pochodzimy i z dumą o tym mówimy…;-).

Uczestnicy zespołu mają obecnie 8 i 9 lat, ogromne chęci i zapał artystyczny. Dużo pracują nad sobą i ze sobą, uczą się, aby efekty, które widać były jak najlepsze…

 „Każdy z nas zmierza do doskonałości”… my, uczymy się na swoich błędach, słuchamy rad innych, ulepszamy nasze pomysły. Rozwijamy się wszechstronnie, żeby spełniać swoją misję: ubogacać, radować, ale nie zanudzać;-).

 

 1. Zespół „Piątkowe Gagatki” jest formą integrującą dzieci ze sobą nawzajem, utożsamiający ich z imieniem szkoły, dającym poczucie wspólnoty.

 

 1. Uczniowie w trakcie roku szkolnego 2015/2016 oraz 2016/2017 uczestniczyli
  w wielu wydarzeniach, uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych, do których musiały się przygotować rozwijając wszechstronnie.

 

 1. Działalność zespołu pobudzała uczniów do nauki, gdyż, aby prezentować szkołę trzeba być nie tylko zdolnym, ale i mądrym.

 

Wznowiliśmy działalności w roku szkolnym 2017/ 2018. Przygotowujemy inscenizację bajki: „Piękna i Bestia” oraz tworzymy nowe układy muzyczno - taneczne.

 

„Piątkowe Gagatki”

wraz z wychowawczynią: Karoliną Mendel - Augustyn

 

   

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Jana Matejki w Bochni
  ul. Kazimierza Wielkiego 71
  32-700 Bochnia
 • (+14) 61-223-91
  e-mail: bochnia@ps5.pl

Galeria zdjęć