• Szkolne Koło Wolontariusza

„Branie wypełnia ręce, a dawanie — serce”

Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla kształtowania właściwych postaw Młodego Człowieka.

Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodych ludzi, poprzez Wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach ich życia. Działania podejmowane w ramach działalności koła kierowane są głównie do osób potrzebujących z naszego najbliższego otoczenia, społeczności szkolnej i lokalnej.

Szkolne Koło Wolontariusza organizuje całoroczną akcję „Nakręceni na pomoc” — zbiórkę makulatury, puszek aluminiowych, butelek PET i plastikowych nakrętek.

Dochód ze zbiórki nakrętek przekazywany jest w całości na Podopiecznego bocheńskiej Fundacji Auxilium.

Znalezione obrazy dla zapytania auxilium Znalezione obrazy dla zapytania auxiliumDochód ze zbiórki pozostałych surowców wtórnych przekazywany jest na cele szkolne.

Nasi Wolontariusze pod czujnym okiem Opiekunów włączają się w akcje charytatywne

organizowane na terenie naszego miasta i okolicy m.in. pomoc Polakom na Litwie,
           pomoc dla schroniska dla zwierząt w Borku, zbiórka świąteczna dla potrzebujących rodzin „Niech każdemu dziecku zaświeci świąteczna Gwiazdka” oraz cyklicznie organizują kiermasze charytatywne w naszej szkole.

Do naszego Koła zgłosiło się i nadal zgłasza wielu uczniów. Cieszy nas to, że Uczniowie nie boją się brać na siebie dodatkowych obowiązków i sprawia im radość to, że mogą komuś pomóc...

Wolontariuszem może zostać każdy uczeń z klas III–VIII, który chce dobrowolnie

i bezpłatnie nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.

Opiekunowie Koła: Kinga Kleszcz, Joanna Sroga