• Ślubowanie kl. I

W czwartkowe rano, 12 października 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Matejki w Bochni panowała podniosła atmosfera. Uczniowie klas Ia i Ib ubrani w strój galowy z granatowymi biretami na głowach, piękna dekoracja sali wykonana przez Panią Agatę Kufta–Pletty, oprawa muzyczna przygotowana przez Pana Ryszarda Palczewskiego — to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło bardzo uroczyście.

Obok zaproszonych rodziców, uczniów klas 0a i 0b swoją obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Wszystkich przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Jerzy Sumara. Dzieci zaprezentowały swój talent pięknie śpiewając piosenki i recytując wiersze. Również kilka ciepłych słów

i dobrych rad skierowali do pierwszaków uczniowie klas czwartych.

Następnie po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy na sztandar szkoły ślubowali „być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Rotę ślubowania odczytała Dyrektor Ewa Gardziel. Ślubowanie złożyli również rodzice uczniów klas pierwszych.

Następnie poprosili Dyrektora o pasowanie swoich pociech na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Matejki w Bochni. Symbolicznego pasowania na ucznia dokonał w asyście Dyrektora Jerzego Sumary sam Burmistrz Miasta Stefan Kolawiński zwracając się

do każdego dziecka słowami „Pasuję Cię na ucznia szkoły podstawowej nr 5”.

Były też okolicznościowe dyplomy.

Uroczystość zakończyła się na przyszkolnym placu zabaw, gdzie zostały posadzone pamiątkowe drzewka.

Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Licznie przybyli na uroczystość, zorganizowali słodki poczęstunek i upominki dla każdego ucznia.

Na pewno ten dzień na długo zostanie pierwszoklasistom w pamięci.

(wychowawczyni klasy Ia Małgorzata Widełka

wychowawczyni klasy Ib Alicja Śliwa)