Nawigacja

Uczniowie piszą...

Uczniowie piszą...

 

Muzyka i magia”

 

6 grudnia w ramach niespodzianki mikołajkowej cała Nasza klasa udała się do Opery Krakowskiej na spektakl muzyczny „Muzyka i Magia” w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego. Mieliśmy ogromne szczęście, ponieważ zdobyliśmy bilety w pierwszym rzędzie, dzięki czemu doskonale widzieliśmy całą scenę, a na niej oczywiście aktorów. Dodatkowo tuż przed nami występował Zespół Kameralny Orkiestry Opery Krakowskiej. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem przepięknej muzyki.

Podczas całego spektaklu na scenie przebywał prof. Badacz, który zabrał nas w podróż przez trzy znane każdemu bajki: „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek” oraz „Śpiąca Królewna”. Przez cały czas na wieży siedział Czarodziej Muzomagius, który czuwał nad tym, aby wszystkie bajki dobrze się zakończyły.

Naszą uwagę zwrócił tytułowy Kopciuszek. Bohaterka miała wprost cudowną sukienkę i czarujące buciki.

Czerwony Kapturek był niesamowity. Podczas przechadzki przez las, kiedy nagle zamienił się w gibkiego judoga zaskoczył po prostu wszystkich, ubaw był nieziemski. A kiedy babcia biła laską złego wilka, ze śmiechu prawie wszyscy pospadali z foteli.

Śnieżka w białej sukience prezentowała się ślicznie. Zaskakujące było to, że w krasnoludki przeobrazili się również koledzy z naszej klasy. Na scenie wystąpili: Michał Kmiecik, Mateusz Bienias i Natalka Klasińska. Oczywiście mieli stosowne przebrania, którymi były ogromne czapeczki.

Pod koniec spektaklu Czarodziej Muzomagius zszedł ze swojej wieży. Niestety zauważył to zły Bumtararam, który nie lubił, kiedy bajki dobrze się kończyły. Podstępnie wszedł na wieżę i pomieszał wszystkie bajki. Na szczęście Czarodziejowi Muzomagiusowi udało się wszystko naprawić.

Na koniec widowiska sam dyrygent Marek Kluza przybił nam „piątkę”.

To był naprawdę znakomity spektakl. Pełen humoru, ale również wzruszeń. Zapadł na długo nie tylko w naszej pamięci ale i sercach. Długo jeszcze dyskutowaliśmy o tym co zobaczyliśmy na scenie: o bajkach, aktorach i muzyce.

 

Gloria Zajt i Andżelika Zych

 

 

 

 

 

Warsztaty – „ Lekcja kaligrafii z panem Kleksem”

 

W poniedziałek 20.11.2017r. całą klasą wybraliśmy się na warsztaty dotyczące pisma oraz jego historii. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Bochni.

Na miejscu dowiedzieliśmy się dużo o historii pisma m.in. o hieroglifach i papirusie.

Podczas zajęć każdy z nas otrzymał ptasie pióro, które mógł zamoczyć w atramencie. Dzięki temu ciekawemu doświadczeniu przekonaliśmy się, jak się pisze za pomocą takiego pióra. Później otrzymaliśmy tzw. „ wieczne pióro”, które również mogliśmy zamoczyć w tuszu i coś nim napisać. Atramenty były w różnych kolorach, dzięki czemu zabawa była jeszcze lepsza.

Ostatnim naszym zadaniem było napisanie swoich inicjałów oraz ozdobienie ich za pomocą pióra ptasiego bądź wiecznego. Na koniec każdy mógł zabrać ze sobą samodzielnie wykonaną pracę.

Bardzo mile wspominam warsztaty dotyczące pisma. Wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem i na pewno na długo je zapamiętam.

Michał Socha klasa IVC

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Jana Matejki w Bochni
    ul. Kazimierza Wielkiego 71
    32-700 Bochnia
  • (+14) 61-223-91
    e-mail: bochnia@ps5.pl

Galeria zdjęć