Klub Młodego Widza Klub miłośników Bolka i Lolka Szkolne Koło Wolontariusza Piątkowe Gagatki Szkolny Klub Młodych Aktywnych Osób

Zajęcia rozwijajace zainteresowania i uzdolnienia uczniów

Klub  Miłośników  Bolka  i  Lolka

Od dawna wiadomo, iż bajki mają ogromny wpływ na dzieci, bo  dzięki nim przekazuje się wartości.

Jednak dzisiejsze animacje w dużej mierze są przepełnione agresją, brakiem szacunku do innych, a nawet wulgaryzmów, ich grafika również pozostawia wiele do życzenia. Występuje w nich tyle bodźców, szybko zmieniających się na ekranie, że dziecku, którego mózg wolniej przetwarza informacje niż dorosłego, trudno je naraz przyswoić.

Przemoc, agresja i brak jakichkolwiek wartości w popularnych obecnie bajkach dla najmłodszych były impulsem do propagowania rodzimych produkcji z przesłaniem.                           W związku z tym w naszej szkole powstał „Klub Miłośników Bolka i Lolka”.   Pomysłodawczynią była zaprzyjaźniona z naszą szkołą pani Eleonora Chmielarska, a główną wykonawczynią pani dyrektor Ewa Gardziel we współpracy z nauczycielkami oddziałów przedszkolnych z naszej szkoły.

Do tej inicjatywy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się również Rodzice naszych Milusińskich.

Uroczyste otwarcie Klubu, z udziałem Romana Nehrebeckiego – syna reżysera Władysława Nehrebeckiego i pierwowzorem filmowego Lolka, Izabelii Thiel- córki Mariana Wantoły - rysownika i animatora Filmów Rysunkowych,  Eleonory Chmielarskiej oraz Burmistrza miasta Bochnia - Stefana Kolawińskiego, odbyło się w naszej szkole 14 marca 2014 roku.

Klub ma na celu:

-  zachęcanie dzieci i Rodziców do powrotu do takich bajek, które mimo wieku nadal bawią i uczą, jak np. „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Porwanie Baltazara Gąbki” czy „Koziołek Matołek"

- pobudzanie  umysłów dzieci do aktywnego działania, analizowania, wyciągania wniosków           i zapamiętywania

-  zaszczepianie w dzieciach pozytywnych wzorców postępowania na całe życie

- pomoc w odróżnianiu dobra od zła

- łączenie pokoleń

- propagowanie polskich produkcji dla dzieci i młodzieży

- propagowanie czytelnictwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

- spotkania z samorządowcami, ludźmi kultury i sztuki, osobami z pasją