• Ognisko 2 a

• W pogoni za odchodzącym latem

Tradycyjnie w ostatnie dni lata uczniowie klasy II a pod opieką wychowawczyni Bożeny Górnej–Setlak, pani Joanny Nosek i rodziców wybierają się na wycieczkę realizując zajęcia z edukacji przyrodniczej w terenie.

W dniu 19 września 2017 r. zajęcia odbyły się w lesie otaczającym Koło Łowieckie „Łoś” pod kierunkiem pani leśnik Beaty Węgrzyn. Najpierw zgromadziliśmy się w świetlicy, gdzie pani leśnik opowiedziała nam wiele ciekawych, leśnych historii. Oglądaliśmy różne wypchane eksponaty zwierząt i ptaków, dzieliliśmy się własnymi spostrzeżeniami i uwagami.

Każdy z nas wpisał się do pamiątkowej kroniki. Swoją wiedzę mogliśmy sprawdzić biorąc udział w Leśnym Konkursie Przyrodniczym prowadzonym przez panią Beatę.

Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczniowie otrzymywali atrakcyjne nagrody: książeczki, długopisy, ołówki, odblaski, kredki, mapy, zakładki, balony itd. Wszyscy chętnie odpowiadali nawet kilka razy choć zadawane pytania miały różny poziom trudności.

Nad niektórymi naprawdę trzeba było pomyśleć.

Dodatkową atrakcją był ruch na świeżym powietrzu oraz pieczone kiełbaski, gorąca herbata i różne słodkości przygotowane przez rodziców, którym bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła w nas ogromną radość.

Szczególnie dziękujemy pani Beacie Węgrzyn, która sukcesywnie zaszczepia w nas miłość do lasu. Dziękujemy również za ciekawe i pouczające zajęcia na temat znajomości grzybów, które wcześniej z nami przeprowadziła.

Uczniowie klasy II a

wraz z wychowawczynią B. Górną - Setlak