Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 Ślubowanie kl. I Noc Naukowców Dzień kropki . Dzień Przedszkolaka Święto Komisji Edukacji Narodowej Ognisko 2 a Ognisko 2 b Ognisko 1 b Ognisko 4 a Ognisko 0 b i 1 a

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dzień kropki .

„Bo od małej kropki się zaczyna…”

15 września jest Międzynarodowym Dniem Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie Ich do tworzenia, działania.

Obchody Dnia Kropki w naszym oddziale przedszkolnym zaczęły się od poznani historii małej Vashati, która nie wierzyła w siebie i w swoje możliwości. Dzięki nauczycielce plastyki, w oczach której namalowana przez dziewczynkę kropka przybrała zupełnie inny wymiar Vashati uwierzyła w siebie oraz odkryła w sobie talent i odwagę :)

Opowiadanie uświadomiło Nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich zerówkowiczów,

a na koniec wykonaliśmy kropkowe rysunki.

Kropkowe szaleństwo ogarnęło także starsze klasy. Papier to źródło inspiracji, świetny materiał, który można gnieść, składać , ciąć czy kleić. Papierowe kreacje w Dniu Kropki –to świetna zabawa. W role projektantów wcielili się chłopcy z kl. III B, modelkami były koleżanki z klasy. Efekt końcowy prac był naprawdę zaskakujący :)

Krótka historia Vashati podkreśla rolę, jaką w życiu dzieci odgrywają nauczyciele.

To właśnie pedagodzy tuż obok Rodziców, Dziadków i innych Bliskich osób,

wpływają na dziecięce „być albo nie być” w różnych dziedzinach życia. Pamiętajmy o tym!

e-mail: bochnia@ps5.pl