Nawigacja

 • WITAJ SZKOŁO !

  WITAJ SZKOŁO !

  W pogodny i ciepły poniedziałkowy poranek 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. O godz. 9.15 w sali gimnastycznej spotkali się: uczniowie, nauczyciele, rodzice, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas wiceburmistrz miasta Bochnia pan Lucjan Cerazy oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Jan Zięba.
       W obecności sztandaru wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy. Pan dyrektor Jerzy Sumara w swoim przemówieniu serdecznie wszystkich powitał, ciepłe słowa skierował w stronę uczniów, życząc im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań. Przedstawił nowych nauczycieli i wychowawców.
      Głos zabrał także pan Lucjan Cerazy wiceburmistrz Miasta Bochnia, życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy. Przeczytał również list od burmistrza miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego skierowany do całej szkolnej  społeczności.
  Przewodniczący Rady Rodziców pan Jan Zięba w humorystyczny i bardzo pouczający sposób pocieszył zebranych, że do wakacji nie jest wcale tak daleko. Przypomniał także o działalności stowarzyszenia „Przyjaciele Piątki”, które od zeszłego roku szkolnego funkcjonuje jako organizacja pożytku publicznego.
       Podczas uroczystego apelu nie zapomniano o tragicznym dniu w historii świata,
  1 września 1939 roku. Pamięć wszystkich ofiar uczczono piękną piosenką wojenną zaśpiewaną przez Piotra Palucha, Kingę Słoniowską i Gabrielę Palczewską oraz chór szkolny.
       Na koniec występujący uczniowie, słowami zawartymi w wierszach i piosence dodali wszystkim zebranym dużo „pozytywnej energii” potrzebnej do nauki w nowym roku szkolnym.
  Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.


  Oprawę słowno-muzyczną przygotowali uczniowie klasy 5a,6b,8a, 8b pod kierunkiem pani Elżbiety Słoniowskiej, pani Marty Zuzi-Bryk i pana Ryszarda Palczewskiego. Dekorację wykonała pani Agata Kufta-Pletty.

   

  Galeria zdjęć: Witaj szkoło !

 • Ruszajmy na wakacje!

  Ruszajmy na wakacje!

  W piątek, dnia 22 czerwca 2018 odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej o godzinie 9.00. Jako pierwszy zabrał głos dyrektor szkoły, Jerzy Sumara, który podsumował pracę uczniów i nauczycieli, pogratulował wielu osiągnięć i podziękował rodzicom za współpracę. Na koniec życzył wszystkim zebranym bezpiecznych wakacji.

   

  Na uroczystość przybył także burmistrz miasta pan Stefan Kolawiński, który w krótkim wystąpieniu pogratulował uczniom i nauczycielom wielu osiągnięć w kończącym się roku szkolnym, zwrócił uwagę na potrzebę współdziałania rodziców i szkoły w procesie wychowania i nauczania. Szczególnie zaś podkreślił konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.

   

  Następnie wystąpił pan Jan Zięba, który w imieniu rodziców podziękował nauczycielom i dyrekcji za cały rok pracy z uczniami.

  W dalszej kolejności głos zabrali uczniowie klas trzecich, którzy pożegnali się ze swoimi wychowawczyniami: panią Alicją Golińską, panią Karoliną Mendel – Augustyn i panią Kingą Kleszcz.

   

  Na końcu nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wyróżnili się szczególnie wśród społeczności uczniowskiej. Są to:

  Szymon Zięba - finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego

  Aleksandra Babicz - najwyższa średnia ocen w szkole – 5,45

  Marcel Szewczyk, Mikołaj Brzegowy, Patryk Ryszka - laureaci Małopolskiego Konkursu „Postacie, miejsca, wydarzenia w historii Solidarności mojego regionu”

  Oliwier Kłósek - nagroda za pracę na rzecz szkoły - najlepszy przewodniczący 10-lecia

  Kinga Słoniowska- najbardziej aktywny uczeń szkoły

  Nagroda dla najlepszej klasy - klasa IV a , VI a

  Nagrody na zakończenie edukacji plastycznej w szkole: Aleksandra Chodur, Roksana Ertelt, Olga Łącka, Zofia Złomańczuk, Zofia Puchalska, Anna Florczyk z klas siódmych - za wybitne osiągnięcia w konkursach, dużą wrażliwość plastyczną.

  Nagrody na zakończenie edukacji muzycznej: Emilia Filipek, Wiktoria Czarnota, Zuzanna Łącka, Amelia Duś, Wiktoria Kochanowska- za wybitne osiągnięcia wokalne i wielkie zaangażowanie w oprawę muzyczną akademii szkolnych.

  Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie klasy 6A i 7B oraz chór szkolny pod opieką pani Alicji Wojtowicz, Elżbiety Bronowskiej i pana Ryszarda Palczewskiego. Dekorację sali przygotowała pani Agata Kufta – Pletty.

  Po skończonej uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami i odbiór świadectw.

   

  Życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom wesołych i bezpiecznych wakacji!!!

   

  Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego 2017 / 2018

 • „Pawełki” u „Gagatków”

  „Pawełki” u „Gagatków”

  W słoneczny, poniedziałkowy poranek mieliśmy bardzo miłych, dzielnych, choć jeszcze nie tak dużych posturalnie gości. Dzieci z parafialnego przedszkola „Pawełki” wraz z Panią Asią i siostrą postanowiły odwiedzić naszą szkołę. Na początku zaprowadziliśmy wszystkich do małej sali gimnastycznej na nasze „tańce – hulańce”, wesoło pląsając i wspólnie radując się. Później dzieciątka wraz z opiekunami zwiedzały szkołę. Niezapomniane chwile spędziliśmy razem w klasie, spożywając posiłek, grając na instrumentach, przymierzając garderobę na występy;-). Tam też Pan Dyrektor jako Dobry Gospodarz wygłosił serdeczne słowa powitania i jednocześnie wyraził nadzieję na szybkie powtórne spotkanie…
  „Gagatki” u „Pawełków” były w październiku oraz lutym. Do zobaczenia wkrótce!!! Dziękujemy;-)

                                                                                                                                      K. M-A

  Galeria zdjęć: "Pawełki" u "Gagatków"

 • Młodzi Majsterkowicze

  W naszej szkole z inicjatywy pani Bogumiły Sroki - Barbach powstała pracownia techniczna, w której uczniowie klasy piątej mieli możliwość wykonać projekt "Marionetka".

  Artykuł dotyczący Młodych Majsterkowiczów na www.bochnianin.pl w odnośniku "WIĘCEJ"

 • Uczniowie „ Piątki” laureatami Małopolskiego Konkursu Historycznego

  Uczniowie „ Piątki” laureatami Małopolskiego Konkursu Historycznego

  Dnia 15 czerwca 2018 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury im. Jana Matejki w Zatorze odbyło się spotkanie, na którym ogłoszono wyniki konkursu „Postacie, miejsca, wydarzenia w historii „Solidarności” mojego regionu” zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

  Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak przywitała przybyłych gości, przedstawiła założenia konkursu, którego głównym celem jest edukacja patriotyczna młodego pokolenia. W tym duchu goście wysłuchali patriotycznych pieśni, które wprowadziły zaproszonych w klimat historycznych wydarzeń.

  Delegacja z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bochni składała się z dyrektora Pana Jerzego Sumary, nauczyciela historii Pana Dariusza Marszałka oraz trzech uczniów z klasy VIa: Mikołaja Brzegowego, Patryka Ryszki i Marcela Szewczyka.

  Uczniowie pod kierunkiem Pana Dariusza Marszałka przygotowali pracę konkursową ,,Bocheńskie Orły Solidarności: Jerzy Orzeł i Teofil Wojciechowski”. Zostali laureatami konkursu. W etapie wojewódzkim praca zajęła III miejsce w kategorii dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik przekazu w roku szkolnym 2017/2018.

  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  Wyniki konkursu sprawiły nam wiele radości, byliśmy zadowoleni i dumni, że nasza praca została doceniona.

   

  uczeń - Patryk Ryszka

  Galeria zdjęć: Laureaci Małopolskiego Konkursu Historycznego

 • Akcja charytatywna dla osób starszych

  Akcja charytatywna dla osób starszych

  W dniu 15.06.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z drużyną harcerską Olimp zakończyli akcję charytatywną na rzecz osób starszych z Bochni i okolic . Osobom potrzebującym przekazane zostały zebrane  wcześniej rzeczy. Piątkowe Gagatki również zaangażowały się w pomoc i wystąpiły z programem artystycznym, sprawiając wielką radość seniorom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

   Beata Szewczyk

  Galeria zdjęć: Akcja charytatywna dla osób starszych

 • Dzień Pustej Klasy

  Dzień Pustej Klasy

  Z okazji Dnia Pustej Klasy 15.06.2018r. uczniowie klasy 3B  wraz z panią wychowawczynią, wybrali się na spacer do parku "Uzbornia". Celem wycieczki było zaobserwowanie i wyróżnienie podstawowych warstw lasu. Uczniowie wzorowo wskazali poszczególne gatunki drzew z podziałem na korony drzew, podszyt, ściółkę i runo leśne. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną w grupach związaną z tym tematem.  "Nie ma to jak lekcje na świeżym powietrzu"-  stwierdzili wszyscy razem.

  Kinga Kleszcz

  Galeria zdjęć: Dzień Pustej Klasy

 • Szkolny Piknik Rodzinny

  Szkolny Piknik Rodzinny

  Prawdziwie wiosenna pogoda dopisała na tegorocznym Pikniku Szkolnym, który odbył się 09.06.2018 r. na terenie naszej szkoły. Rodzinny charakter imprezy przyciągnął wielu uśmiechniętych gości.

  Piknik stał się okazją do zaprezentowania występów artystycznych naszych uczniów, którzy zostali wyróżnieni podczas szkolnej imprezy „Młode Talenty”. Taniec, śpiew, gra na instrumentach - niewątpliwie wzbudziły zainteresowanie uczestników pikniku.

  Nie zabrakło również akcentów sportowych: odbył się mecz piłki nożnej, można było skorzystać z atrakcji takich jak: ścianka wspinaczkowa, zawody sumo, suchy basen, dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne, rozgrywki szachowe, plac zabaw, trampolina.

  Dużą popularnością cieszyły się również inne atrakcje: malowanie twarzy, stoisko kosmetyczne, możliwość pomiaru ciśnienia i poziomu cukru oraz konkurs z nagrodami. Wygrane zachęcały do zabawy, a wylosowani szczęśliwcy oprócz gratulacji mogli odebrać ze sceny  m.in.:  kask rowerowy, sprzęt AGD, zestaw do stylizacji fryzur, hulajnogę, tablet czy rower górski.

  Piknikowe menu przyciągało wielbicieli pieczonych kiełbasek i smacznego bigosu.  Dla miłośników słodkości nie brakowało „małego co nieco”: placków, ciasteczek, lodów oraz soków owocowych i warzywnych.

   

  Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację Szkolnego Pikniku Rodzinnego składamy serdeczne podziękowania.

  Całkowity dochód z pikniku zostanie przeznaczony na zakup „Magicznego Dywanu” – podłogi interaktywnej.

  E.K.

  Galeria zdjęć: Szkolny Piknik Rodzinny

 • Piątka świętuje

  Piątka świętuje

  8 czerwca 2018r. PSP5 w Bochni świętowała Dzień Patrona. Obchody miały szczególny charakter ze względu na przypadające w tym roku 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości, 180 rocznicę urodzin Jana Matejki  -patrona szkoły oraz 20 rocznicę nadania szkole imienia wielkiego malarza.                     

  Na uroczystą akademię przybyli burmistrz miasta Bochnia, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła oraz przedstawiciele bocheńskich placówek kulturalnych, oświatowych, Państwowej Straży Pożarnej.

  Na wspólne świętowanie zostali zaproszeni tez nauczyciele i uczniowie ze szkoły partnerskiej ze Słowacji.  

  Część artystyczna  przybliżyła Jana Matejkę jako malarza historii Polski - malarza, którego dzieła budziły ducha walki wśród zniewolonego narodu.

  Mniej oficjalny charakter miała druga część obchodów – Szkolny Piknik Rodzinny przygotowany przez pracowników szkoły we współpracy z rodzicami  i uczniami. Na tłumnie przybyłych gości czekało wiele atrakcji, m.in.: dmuchańce, kule wodne, ścianka wspinaczkowa, suchy basen, zawody sumo, pokazy karate, malowanie twarzy, jazda konna, przejażdżka dorożką ulicami miasta, konkursy z nagrodami, prezentacje Młodych Talentów,  kącik plastyczny. Nie zabrakło też kiełbasek z grilla, wojskowego bigosu, smacznych ciast i owoców.         

  Galeria zdjęć: Piątka świętuje                                                                                                         

 • „Bądź zdrowy – nie pal”

  „Bądź zdrowy – nie pal”

  W tym roku szkolnym realizowane były w szkole trzy programy antynikotynowe w oparciu o materiały z Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Bochni. Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w programie „ Czyste powietrze wokół nas”. W klasach drugich realizowany był program pod nazwą „ Nie pal przy mnie, proszę” Czwartoklasiści objęci byli nowatorskim programem „ Bieg po zdrowie”. Wspólnymi celami wymienionych programów było zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

  Dwa pierwsze programy kończyły się konkursami plastycznymi. Hasło konkursu dla oddziałów przedszkolnych brzmiało : „ Mamo, tato – nie pal przy mnie”. Drugoklasiści wykonywali plakaty pod tytułem: „ Bądź zdrowy – nie pal”. Tworząc plakaty uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i w różnorodny sposób ukazywali wpływ palenia na zdrowie, urodę i samopoczucie człowieka. Szkolna komisja konkursowa wybrała po trzy prace z poszczególnych grup wiekowych i przekazała je do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Bochni.

  Wśród dużej liczby prac nagrodzonych i wyróżnionych przez organizatora konkursu znalazła się również praca uczennicy klasy drugiej Małgorzaty Majewskiej.

  Ogłoszenie wyników konkursu, wystawa najciekawszych prac i wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni. W uroczystości wzięła udział Małgosia Majewska z wychowawczynią p. Bernadettą Nowak.

   

  Lucyna Kozioł

  Galeria zdjęć:  " Bądź zdrowy - nie pal "

 • „Piątkowe Gagatki” podczas XVI Przeglądu Teatrzyków Wiśnickich

  „Piątkowe Gagatki” podczas XVI Przeglądu Teatrzyków Wiśnickich

  7 czerwca 2018 roku mieliśmy ogromny zaszczyt wystąpić na Zamku w Nowym Wiśniczu.

  W tym pięknym i historycznym miejscu, w sali balowej prezentowało się kilka grup z okolicznych przedszkoli i szkół.

  W tym roku wystawiliśmy sztukę pt. „Piękna i Bestia”, która w swej tematyce nawiązywała do życia w tamtejszych czasach królów i książąt. Bella – jedna z głównych postaci była piękną i mądrą dziewczyną, a książę - zapatrzony w siebie, zamieniony w bestię za karę przez czarownicę, odmienił swoje życie dzięki Jej urokowi i miłości. Sztuka kończy się bardzo ważną puentą, że: „Prawdziwe piękno często jest ukryte, musimy uważnie patrzeć, by je w innych dostrzec…”, o której powinniśmy zawsze pamiętać idąc swoją drogą życia.

  Serdecznie dziękujemy Organizatorom za życzliwość i gorące przyjęcie nas na wiśnickiej ziemi…

  Naszej Drogiej Dyrekcji za wsparcie finansowe i duchowe. Rodzicom za obecność i ciągłą pomoc.

  K M-A

   

  Galeria zdjęć: "Piątkowe Gagatki" podczas XVI Przeglądu Teatrzyków Wiśnickich

   

 • Wystawa plastyczna Arwenki

  Wystawa plastyczna Arwenki

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i Międzynarodowego Dnia Muzeów, Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowało Muzealia pod hasłem " Dziecko i zabawa".

  Muzealia 2018 poświęcono zabawom i zabawkom, więc głównymi odbiorcami były dzieci, ale nie tylko, bo czyż dorośli nie lubią wracać do swych beztroskich lat dziecięcych?

  Inauguracja odbyła się 1 czerwca na poddaszu muzeum,w czasie której Pan Dyrektor muzeum Jan Flasza otworzył wystawę dawnych zabawek pt." Entliczek pentliczek, malowany koniczek" oraz wystawę prac plastycznych ARWENKI SOBAŚ z klasy I a, uczennicy naszej szkoły.

  O Arwence opowiadała najbliższa jej osoba, mama, Pani Amelia Augustyńska - Sobaś.

  Mówiła o tym, jak bardzo jej córka lubi rysować i malować i  praktycznie robi to codziennie. Pani Amelia pokrótce przedstawiła prace Arwenki: te proste, dziecięce rysunki z lat przedszkolnych i te bardziej już dojrzałe ze szkoły podstawowej. W czasie prezentacji Arwenka cały czas stała  dumna i uśmiechała się do przybyłych gości.

  Jak to bywa na prawdziwym wernisażu, Mała Artystka otrzymała z rąk Pana Dyrektora muzeum - bukiecik kwiatów.

  Na pewno jeszcze nieraz taki otrzyma, wszak to dopiero początek jej pięknej artystycznej drogi ....

  Gratulujemy Arwenko !!!

   

  Galeria zdjęć: Wystawa plastyczna Arwenki w muzeum

 • KAMPANIA - Drugie życie

  KAMPANIA - Drugie życie

  17 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczniów I LO w Bochni, z klasy I c o profilu biologiczno-chemicznym, którzy wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Anną Marciszewską- Jaszczyńską włączyli się w ogólnopolski program” Kampania Drugie Życie”.

   Celem Kampanii jest promowanie przeszczepiania narządów, krwiodawstwa i idei dawstwa szpiku kostnego, informowanie o korzyściach, które niosą ze sobą te terapie, a także rozpowszechnianie oświadczeń woli.

  Młodzież z I LO przygotowała dla uczniów klas siódmych prezentację o transplantacji narządów, która została wysłuchana z dużą uwagą i skupieniem. W drugiej części spotkania  przeprowadzono  warsztaty. Siódmoklasiści dostali do rozwiązania bardzo ciekawe i pouczające zadania, jednym z nich było napisanie i ozdobienie kartek w ramach akcji” Marzycielska poczta” dla oczekującej na przeszczep serca Wiktorii Mering.

  Na koniec nasi goście nagrodzili drobnymi upominkami wszystkich uczestników biorących udział w zajęciach. Jednak na szczególną pochwałę zasłużyli: Oliwier Kłósek, Tomasz Michałowski i Szymon Zięba, uczniowie Ci zostali zaproszeni na debatę do I LO w Bochni.

  Uroczysta debata odbyła się 24 maja w sali gimnastycznej I LO, która na tę okoliczność została ozdobiona plakatami oraz hasłami promującymi transplantację. Uczestnicy debaty mogli dowiedzieć się o prawnych, medycznych, etycznych i religijnych aspektach dotyczących transplantacji w Polsce oraz na świecie. Dodatkowym niezwykle wzruszającym momentem całej inauguracji była możliwość wysłuchania opowieści o swoim życiu oraz chorobie osób, które przeszły zabieg przeszczepu – transplantacji.

  W czasie uroczystości wręczono nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Transplantacja oczami dziecka”.

  W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zajęła Zuzanna Lekka z klasy VIIb, III miejsce Aleksandra Chodur z klasy VIIa, wyróżnienie Martyna Mordarska z klasy VIIb.

  W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Daria Mazurek z klasy VIa, II miejsce Aleksandra Babicz z klasy Vb, wyróżnienie Kinga Szczudło z klasy b.

   

   

  Galeria zdjęć: KAMPANIA - Drugie życie

 • Sąd nad… prokuratorem

  Sąd nad… prokuratorem

  W piątek 25.05.2018 roku odbyło się spotkanie klas IV z panią prokurator Reginą Zając, podczas którego pani prokurator opowiadała uczniom o swojej pracy. Czwartoklasiści próbowali odpowiedzieć na zadane przez nią pytania: kim jest prokurator oraz czy jest dobrą postacią, czy złą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji próbując postawić prokuratora po złej stronie na sali rozpraw. Zaproszony gość szybko im wyjaśnił, że na sali sądowej występuje po dobrej stronie broniąc interesów pokrzywdzonych i ich praw. Uczniowie byli żywo zainteresowani tym, w jaki sposób wygląda przesłuchanie dziecka i jak to się odbywa w praktyce. Pytań nie było końca, ale nasz gość świetnie sobie z nimi poradził. Drugą częścią spotkania była rozmowa o zagrożeniach czyhających na dzieci w Internecie. Pani prokurator opowiadała o rosnącej liczbie uczniów, którzy nawiązują znajomości w Internecie oraz o wzrastającej liczbie spraw wpływających do sądu z powodu następstw tych znajomości. Wyraziła swoje zaniepokojenie tym faktem oraz przedstawiła sposoby, jak nie dać się oszukać. Dała uczniom cenne rady, co robić, kiedy mamy wątpliwości czy osoba, z którą rozmawiamy, na pewno ma dobre intencje. Zaznaczyła również, aby pod żadnym pozorem nie udostępniać swoich fotografii oraz danych personalnych.

  Po spotkaniu przedstawiciele klas IV serdecznie podziękowali pani prokurator za przybycie i za poświęcony im czas. Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem.

 • „Piątkowe Gagatki” na Uzborni

  „Piątkowe Gagatki” na Uzborni

  „ Chciałam dobrze wykorzystać swój wolny czas,
  więc postanowiłam udać się na spacer przez las.
  Idę więc i idę...
  wokół mnie wysokie drzewa,
  a gdzieś dalej w ich gałęziach pięknie słowik śpiewa (…)”

   

  27 maja, w piękne niedzielne popołudnie pośród zieleni i śpiewu ptaków mieliśmy ogromny zaszczyt wystąpić dla Kochanych Rodziców i podziękować im za kolejny rok wychowania i opieki.
  W amfiteatrze bocheńskim zaprezentowaliśmy mix muzyczno – taneczny (taniec towarzyski, dyskotekowy, fitness), oraz zagraliśmy tradycyjne „Sto lat” z towarzyszeniem dżamb i innych instrumentów perkusyjnych. Ogromnie nam miło, że swoją obecnością również i tam wspierali nas „Szkolni Rodzice i Gospodarze” - Droga Dyrekcja. Dziękujemy bardzo Kierownictwu MDK za zaproszenie. Występy w tak miłym otoczeniu natury i życzliwych ludzi ubogacają naszą duszę
  i „dodają skrzydeł”…

  Serdecznie zapraszamy na zamek w Nowym Wiśniczu, gdzie w sali balowej 7. 06. o godz.9.35 Wystawimy sztukę „Piękna i Bestia” podczas XVI Wiśnickiego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych.

                                                                                                                                                         K. M-A

  Galeria zdjęć: Piątkowe Gagatki na Uzborni

 • 'GOLDEN VOICES OF PSP 5’

  'GOLDEN VOICES OF PSP 5’

   

  23 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się IV Konkurs Piosenki Angielskiej  ‘GOLDEN VOICES OF PSP 5’. Celem konkursu było: rozbudzanie u dzieci i młodzieży   zamiłowania do śpiewu, integracja środowiska szkolnego, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, zachęcanie do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

  W ramach konkursu uczniowie zaprezentowali 18 utworów.  Jury w składzie: p. Anna Staniszewska – przewodnicząca komisji, Patrycja Migdał- absolwentka wokalistyki, Paulina Kica – laureatka wielu konkursów wokalnych oraz Agnieszka Nowakowska uczestniczka programu telewizyjnego THE VOICE KIDS oceniło występujących biorąc pod uwagę oryginalność wykonania, kreatywność oraz poprawność językową prezentowanych utworów. Po burzliwych naradach jury wyłoniło najlepsze prezentacje.

  Do konkursu przystąpili:

   I KATEGORIA WIEKOWA: KLASY 0-III

  1.         SORAYA NAIR         1B       HOW FAR I’LL GO

  2.         TYMEK PRZYBYŁOWICZ  1b        THE FOX

  3.         MAKSYMILIAN MAJKA    1B       HEAD SHOLDERS

  4.         MAKSYMILIAN DĘBOWSKI         1B       PERFECT

  5.         MATEUSZ BIENIAS 2B       ALONE

  6.         AEKSANDRA BRZEGOWA            2B       LET IT GO

  7.         GLORIA ZAJT           2B       BOOMERANG

  8.         KAMILA WĘGRZYN           3A       SHAKE IT OF

   

  II  KATEGORIA WIEKOWA: KLASY IV-VII

  1.         DOMINIK NOREK   4A       RADIOACTIVE

  2.         KINGA SŁONIOWSKA       4A       NINE MILION BICYCLES

  3.         MAŁGORZATA ADAMCZYK         5B       I DON’T KNOW MY NAME

  4.         EMILIA CABAJ         5B       LOVE MY LIFE

  5.         TOMASZ MIGDAŁ   5B       LEMON TREE

  6.         KORNEL SZEWCZYK         5B       THE HEATHENS

  7.         PIOTR PALUCH        6B       I SEE FIRE

  8.         AMELIA DUŚ            7A       STAY WITH ME

  9.         EMILIA FILIPEK      7B       HALLELUJAH

  10.       ZUZANNA ŁĄCKA  7B       REPTIDE

   

  Wyniki w kategorii 0-III:

  I miejsce: AEKSANDRA BRZEGOWA 2b

  II miejsce: GLORIA ZAJT 2b

  III miejsce: KAMILA WĘGRZYN 3a

   Wyróżnienia:

  - SORAYA NAIR 1b

  Wyniki w kategorii IV-VII:

  I miejsce: Kinga Słoniowska 4a

  II miejsce: Małgorzata Adamczyk 5b

  III miejsce:  Piotr Paluch 6b

  Wyróżnienia:

  - Tomasz Migdał 5a

  - Emilia Filipek 7b

  - Zuzanna Łącka 6b

  Gościem specjalnym Konkursu 'GOLDEN VOICES OF PSP 5’ był  Daryl Strodes Amerykański muzyk Jazzowy, który zaśpiewał dla naszej młodzieży uświetniając tegoroczny konkurs.

  Organizatorem konkursu była p. Beata Szewczyk; we współpracy z p. Ryszardem Palczewskim, p. Agatą Kuftą-Pletty,  p. Anną Staniszewską,  p. Joanną Nosek oraz uczniami:  Oliwierem Kłóskiem 7b, Marcelem Szewczykiem 6a , Małgosią Zalecką 6a , Adą Muchą 6a, Weroniką Kachniarz 6a , Emilią Łącką 6a, Heleną Hołdą 6a, Darią Mazurek 6a

  Wszystkim osobom życzliwym i pomocnym w organizacji konkursu bardzo dziękuję.

  Beata Szewczyk

   

  Galeria zdjęć: Golden Voices of PSP 5

   

 • „Gagatki” U Państwa Trojanów…

  „Gagatki” U Państwa Trojanów…

  21 maja 2018 roku udaliśmy się w piękne, spokojne miejsce, aby pośród zieleni i kwiatów

  poznać pracę stolarza (w ramach preorientacji zawodowej) oraz żeby spędzić wspólnie czas na świeżym powietrzu.

  Wykonaliśmy zdrowe, kolorowe  kanapki i smacznie zajadaliśmy je będąc „na pikniku”.

  Wesoło pląsaliśmy w pięknym ogrodzie. To był wyjątkowo spędzony czas łączący naukę z zabawą.

  Za zaproszenie i cudowną gościnność dziękujemy całej Rodzince Faustynki.

  Wspomnienia te na zawsze ubogaciły naszą pamięć i serce.

  K. M-A

  Galeria zdjęć: Gagatki u Państwa Trojanów

   

                                                                                                                                    

 • Zielona Szkoła - Wisła 2018

  Zielona Szkoła - Wisła 2018

  W terminie od 7- 11 maja  uczniowie naszej szkoły spędzili wspaniały czas na zielonej szkole. Odwiedzili „Chatę Chlebową" w Brennej, gdzie upiekli swoje podpłomyki. Dwa dni spędzili na wycieczkach górskich, gdzie przewodnikiem był sam Pan Dyrektor  naszej szkoły Jerzy Sumara. Po dwóch dniach wędrówki zasłużyli na kąpiel w basenie  - w tym celu  odwiedzili hotel Gołębiewski. Zwiedzili studio filmowe „ Semafor” w Bielsku Białej. Bawili się fantastycznie  na dyskotece, piekli kiełbaski na ognisku. W drodze powrotnej odwiedzili imponujący zamek w Pszczynie oraz  zagrodę żubrów. Program był napięty i jednocześnie bardzo ciekawy.

   

  Galeria zdjęć: Zielona Szkoła - Wisła

 • Witaj Wiosno !

  Witaj Wiosno !

   

  Dzień wiosny w naszej szkole to wyjątkowy dzień na który  co roku czeka cała szkoła. W tym roku uczniowie klas IV- VII przygotowywali się  na  kilka tygodni przed Dniem Wiosny  do udziału w konkursie na „Super Klasę”- tytuł ten miała otrzymać klasa, która wykaże się najlepszą współpracą . Efektem współpracy  miała  być realizacja zadań, wyznaczonych przez samorząd uczniowski wraz z opiekunami, w pięciu  kategoriach : taniec, piosenka, plakat klasy, skecz oraz wiersz . Najwspanialszą rzeczą w tym całym wydarzeniu jest to, że  jak co roku uczniowie organizują  się w grupy i samodzielnie wymyślają , i realizują swoje pomysły integrując się przy wspaniałej zabawie.

  „Super Klasą  roku 2018” została klasa 5b, a zaraz za  nią klasa 6a. Należy dodać, że  wszystkie klasy były wspaniałe!!!

   

  Galeria zdjęć: Dzień Wiosny

   

 • Konkurs wiedzy o Bad Salzdetfurth

  Konkurs wiedzy o Bad Salzdetfurth

  26 marca odbył się II etap konkursu organizowanego przez Urząd Miasta Bochnia, dotyczący wiedzy na temat miasta partnerskiego Bad Salzdetfurth. Konkurs miał wyłonić jedną osobę z każdej szkoły, która w czerwcu pojedzie do Bad Salzdetfurth.  Uczennica naszej szkoły Julia Ponikau  wygrała II etap Konkursu i pojedzie wraz z innymi zwycięzcami do Bad Salzdetfurth.

  Gratulujemy wiedzy i życzymy niezapomnianych wrażeń laugh

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Jana Matejki w Bochni
  ul. Kazimierza Wielkiego 71
  32-700 Bochnia
 • (+14) 61-223-91

Galeria zdjęć