• Klub Młodego Widza

Klub Młodego Widza”

- Szkolny Klub Miłośników Sceny

„Klub Młodego Widza” działający przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni zrzesza miłośników          kina, teatru, opery oraz innych sztuk scenicznych .

Swoją działalność KMW rozpoczął w roku szkolnym 2015/2016.Inicjatorkami i opiekunkami tego     przedsięwzięcia są panie Beata Szewczyk oraz Joanna Nosek.

W roku szkolnym 2O15/2016 zorganizowane zostały 2 wyjazdy.

Pierwsze spotkanie ze sceną odbyło się 16 stycznia 2016r., kiedy to 20 osobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na spektakl teatralny

pt."Pinokio". Uczestnicy byli zachwyceni pięknym teatrem, fantastycznym spektaklem, porywającą grą aktorów oraz magiczną scenografią i już w drodze powrotnej pytali o następne takie wydarzenie.

Drugie spotkanie ze sceną, odbyło się 28 maja 2016r. Tym razem 50 osobowa grupa miłośników sceny pojechała do Opery Krakowskiej na balet pt. „Kopciuszek”.

To wzruszające i pełne humoru przedstawienie, adresowane zarówno dla młodych jak i dorosłych widzów, również wywołało wiele emocji i bardzo podobało się uczniom naszej szkoły.

W roku szkolnym 2016/2017 zorganizowane zostały 2 „spotkania ze sceną” .

25 lutego uczniowie naszej szkoły ( 45 osób) uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Groteska

na spektakl pt. „Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll”.

Przedstawienie było sensacyjno- muzyczną opowieścią o przyjaźni, poświęceniu, lojalności

i odwadze, które musiały się zmierzyć ze zdradą i żądzą władzy. Mocną stroną spektaklu była muzyka. Ścieżkę muzyczną stanowiły przeróbki przebojów gwiazd takich jak: The Doors, Rolling Stones, Pink Floyd, The Beatles czy Elvis Presley.

21 marca 46 uczniów wyraziło chęć udziału w spektaklu pt.” Królowa Śniegu”, który wystawiony był przez Teatr Ludowy w Krakowie.

Cały spektakl wyglądał jak ilustracje przeniesione z książki na scenę. Aktorzy ubrani w piękne, bogate stroje. Dekoracja zmieniała się wraz z wydarzeniami. Widzowie powoli zagłębiali

się w stworzony przez Andersena świat, gdzie realizm przeplatał się z baśniowością,

okrucieństwo z czystym uczuciem, a ironia z sentymentem.

Zainteresowanie uczniów działalnością Klubu Młodego Widza okazało się bardzo duże, dlatego nadal będą organizowane „spotkania ze sceną” .

W najbliższych planach jest wyjazd do Teatru J. Słowackiego na spektakl pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.