• Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

4 września 2017 roku rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2017/18. Nauczyciele, uczniowie i rodzice przybyli na tę uroczystość o godzinie 9.15 zebrali się w czystej, pachnącej jeszcze farbą, świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej. Zebrali się w szerszym niż w ostatnich latach gronie, gdyż byli tam także uczniowie klas siódmych, którzy na skutek nowej reformy oświatowej przez następne dwa lata pozostaną w naszej placówce.

Uroczysty apel rozpoczął się wspomnieniem tragicznych wydarzeń 1 września 1939 roku. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Jerzy Sumara, który powitał przybyłych gości — wiceburmistrza miasta Bochnia Pana Lucjana Cerazego i pana Jana Ziębę — przewodniczącego Rady Rodziców. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim, którzy w ramach ustalania budżetu obywatelskiego na rok 2017 głosowali za rewitalizacją naszej sali gimnastycznej. Słowa wdzięczności skierował też pod adresem władz miasta, które wspomogły dodatkowymi finansami jej modernizację. Teraz możemy się cieszyć piękną i co ważne, klimatyzowaną salą. Przywitał także nowych członków naszej społeczności, uczniów klas pierwszych, oddziałów przedszkolnych i ich rodziców, a także zaprezentował naszą szkołę jako szkołę nie sześcio, ale ośmioklasową.

W dalszej kolejności wiceburmistrz miasta pan Lucjan Cerazy wspomniał po raz kolejny czas tragicznego pierwszego i siedemnastego września 1939 r., złożył życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz przeczytał list burmistrza miasta Bochnia pana Stefana Kolawińskiego skierowany do całej społeczności naszej szkoły.

Kolejne życzenia pełnego sukcesów roku szkolnego przekazane zostały przez p. Jana Ziębę, który wspomniał też o działalności stowarzyszenia „Przyjaciele Piątki”, które to stowarzyszenie od kwietnia b.r. posiada status organizacji pożytku publicznego.

Na koniec starsi uczniowie wierszem i piosenką przywitali nowy rok szkolny oraz najmłodszych uczniów szkoły — przedszkolaków i pierwszaków.

Ostatnim akcentem uroczystości było poświęcenie przez księdza Pawła Skrabę odnowionej sali gimnastycznej. Mamy nadzieję, że będzie ona dobrze służyć naszym uczniom.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze w tym roku spotkanie z wychowawcami.

Oprawę słowno–muzyczną uroczystości przygotowali uczniowie klasy 5a, 7b i 4a pod kierunkiem pani Elżbiety Bronowskiej i pana Ryszarda Palczewskiego. Dekorację zaprojektowała i wykonała pani Agata Kufta–Pletty. (elbron)

Życzymy wielu sukcesów w roku szkolnym 2017/18